Climate Challenge postupový den: 6 z 10 týmů pokračuje v akceleraci

Akcelerace se přehoupla přes půlku. A proto projekty na postupovém dni předvedly porotě, co se jim povedlo a kam se posunuly. Po zásahu poroty zbylo z 10 týmů 6, které pokračují dál.

Kdo postoupil?

Cyrkl je digitální tržiště na obchodování s druhotnými surovinami, odpady a přebytečnými materiály. Pomocí strojového učení vyhodnocují nejlepší možné užití materiálu a posílají nabídku registrované firmě, u které je největší potenciál využití této suroviny.

Kokoza učí lidi a firmy kompostovat a pěstovat ve městě, a to jak pro vlastní potřebu, tak pro radost. Zviditelňují téma biodpadu, komunitních zahrad a udržitelnosti, a vytváří prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami i veřejnou správou. V neposlední řadě také zaměstnávají lidi s duševním onemocněním.

Forsage usnadňuje práci včelařům. Vyvinuli zařízení, které po umístění do úlu zaznamenává vše, co v něm děje. Získané informace odesílá do webové aplikace, skrze níž včelař vidí, co přesně jeho včelstvo potřebuje.

Swap Prague pořádají výměny přebytků. Na jejich akcích a Facebookové skupině můžete „swapnout” doslova cokoliv. Za 4 roky zorganizovali přes 50 setkání a podařilo se jim ze swapování vytvořit životní styl. Jejich ambice míří daleko za hranice Prahy, proto mentorují vznik podobných akcí i v dalších městech v ČR a zahraničí.

EBUU je online půjčovna dětského oblečení fungující na modelu sdílené ekonomiky. A v čem je to super? Šetří to zdroje i peníze! A oblečení, které je na konci estetického života, se daruje potřebným maminkám, které si ho nemohou dovolit.

Agentura Green Cat dělá ekologickou reklamu. Jejich reklama má co největší efekt a co nejmenší dopad na životní prostředí. Představují nové trendy v marketingu. A to vše šetrně, s ohledem na planetu i rozpočty.

Projektům zbývá 50 dní na práci a my věříme, že za pomoci zkušených mentorů, mastermind skupin a expertních konzultací se posunou co nejblíže ke svým cílům. Jak se jim vše povede, prozradí únorové vyhlášení vítězů. #staytuned


Zajímá vás rozvoj vašeho projektu? Podporujeme startupy, firmy i neziskovky, podívejte, co pro vás můžeme udělat. Program Impact Hub Climate Challenge podporují:

Zpět na všechny příběhy

Místo, kde to dokážete

Co je to Impact Hub?

Coworkingové členství

Tarify na pár hodin nebo třeba s neomezeným přístupem 24/7. Vždy s balíkem výhod, které vám usnadní práci.

To vyzkouším

Vlastní kancelář

Office All in One Icon

Všechny služby pod jednou střechou

Office All Sizes Icon

Pro malé startupy i střední firmy

Office Community Icon

Propojení s úspěšnou komunitou

To mě zajímá

Akcelerace projektů

Pomůžeme vám rozvinout vaše komerční i společensky prospěšné podnikání, ať už jste v jakékoli fázi.

Nabídka programů

Znalosti od nejlepších

Rozvíjejte svůj projekt s Google experty a mentory! Online a zdarma.

chci vědět víc