Načítám Akce

Akce

Brain&Breakfast: Denisa Augustínová

Koná se v Impact Hub Praha D10

Brain&Breakfast vznikla proto, abychom se navzájem inspirovali. Abychom si rozšířili obzory, nakoukli za hranice našich oborů a představili si věci z různých perspektiv. Chceme propojovat a poznávat lidi se silným příběhem.

Tentokrát posnídáme s Denisou Augustínovou.

TÉMA

Netváříme se, že chceme zachránit celý svět. Chceme pomoct konkrétnímu člověku

Svět dnes čelí největší humanitární krizi od roku 1945. Pomoc potřebuje víc než 125 milionů mužů, žen a dětí. Navzdory rekordním příspěvkům v posledních letech ale tyto dary nejsou schopné pokrýt rostoucí humanitární potřeby způsobené aktuálními krizemi. Pomoc milionům obětí násilných konfliktů a přírodních katastrof se musí řešit dlouhodobě. MAGNA poskytuje humanitární pomoc v nejkrizovějších oblastech dneška – Sírii, Jižním Súdánu, Demokratické republice Kongo, Iráku nebo Libanonu. Všude je pro nás na prvním místě člověk v nouzi. Pomoc nepočítáme na tuny zhodnocených potravin nebo tisíce rozdaných dek. O našich činech nerozhodují stovky lidí ve vedení. Svět se změnil a humanitární sektor nestíhá reagovat. Je zahleděný do sebe, často neefektivní a konkrétní pomoc je až na druhém místě. MAGNA i po 18 letech reaguje pružně, nemá roztahanou administrativu a její odborníci pomáhají přímo v terénu. Stále se držíme našeho focusu na konkrétního člověka a místo nové budovy či nepřiměřených benefitů směřujeme peníze tam, kde chybí nejvíc. Jak se nám to daří? Jak funguje svět humanitární pomoci? Jak nás ovlivňuje nedodržování
mezinárodního humanitárního práva? Jak zajistit, aby lidi v nouzi dostali rychlou a ničím nezdrženou humanitární pomoc? Co je MAGNA nemocnice a model efektivní pomoci v terénu? Co je SAM a SGBV? A za co všechno vděčíme srdečnosti Čechů a Slováků?

Denisa Augustínová

Narodila se v Bratislavě, kde vystudovala obor sociální terapeutické práce a psychologie. Roku 2001 založila spolu s Martinem Bandžákem humanitární organizaci MAGNA. Zakládala a osobně se zúčastnila většiny MAGNA misí ve světě včetně těch v Haiti, Súdánu, Filipínách, Nepálu, Libanonu, Iráku apod. V terénu tráví 10 měsíců v roce. Jako Operační ředitelka koordinuje humanitární i dlouhodobé projekty na třech kontinentech zároveň s více než 1,200členým převážně medicínským personálem v terénu. V roce 2007 vystoupila jako „Architect of the Future“ na konferenci Waldzell, kde představila svou vizi léčby akutní podvýživy ve světě. V roce 2016 byla nominována na cenu Slovenka roku v kategorii Filantropie. Pravidelně vystupuje na odborných fórech a konferencích. Podle ní není v životě nic tak špatné a nebezpečné jako strach, přestože neexistuje nic, čeho se bát. Jen se pokusit porozumět.

Jak se zúčastnit?

Snídaně probíhá zhruba 1x za měsíc a je koncipována na hodinu a půl, hodinu prezentuje host své téma a cca 20 minut je ponecháno pro dotazy z publika. Kapacita je omezena. Registrace je možná zde.

Zpět na všechny akce

Organizátor akce

Impact Hub Praha

Datum a čas

22. listopadu 2018 08:30 - 10:00

Vstupné

Cena pro členy: zdarma

Cena pro veřejnost: zdarma

Místo konání

Impact Hub Praha D10
Drtinova 557/10
Praha 5 - Smíchov

Více o místě konání

Aktualizováno 8. listopadu 2018