Načítám Akce

Akce

Brain&Breakfast: Ajťáci se nerodí. Ajťákem se můžeš stát, když budeš chtít.

O konceptu

Brain&Breakfast vznikla proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Nabízejí také možnost potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě propojovat se navzájem.

Téma

Ajťáci se nerodí. Ajťákem se můžeš stát, když budeš chtít. Kdykoliv.

Na trhu práce v informačních technologiích momentálně chybí desítky tisíc talentů. Ženy, přestože se jich to týká, se o IT prý nezajímají. Vysoké školy nestíhají vyprodukovat dostatek IT lidí. Je na to lék. Czechitas.

Povím vám příběh o tom, jak se narodila organizace, která vzdělává tisíce nových studentů ročně a připravuje je na kariéru v IT, učí tisíce dětí základy programování a doplňuje tak dovednosti, které v českých školách tak zoufale chybí. Příběh o příbězích lidí, které změní kariéru a o komunitě, kterou podporují desítky předních firem v ČR a v zahraničí, stovky dobrovolníků a IT specialistů.

O Ditě Přikrylové

Dita Přikrylová je zakladatelkou neziskové organizace Czechitas, která inspiruje a vzdělává ženy v informačních technologiích. Vystudovala systémové inženýrství a aplikovanou informatiku, pracovala jako IT Risk specialista a datový analytik. Kromě vzdělávání žen v IT se věnuje vzdělávání dětí a učitelů v Akademii programování, uprchlíků ve Švýcarsku pod projektem Powercoders a rozvoji komunity Datagirls, žen, které se zajímají o datovou analytiku.

V roce 2016 ji vybral Forbes mezi „30 pod 30“ a mezi 75 nejvlivnějších žen ČR, Finacial Times mezi inovátory NewEurope100 a stala se laureátkou European Citizen Prize a v březnu 2017 ji SXSW.com a celé organizaci Czechitas udělili cenu Community Service Award v Texasu.

Jak se zúčastnit?

Snídaně probíhá zhruba 1x za měsíc a je koncipována na hodinu a půl, hodinu prezentuje host své téma a cca 20 minut je ponecháno pro dotazy z publika. Kapacita už je tentorkát plně obsazena, ale sledujte další vydání na registračních stránkách – nové téma se tam objeví ihned den po konání setkání s Ditou.

Organizátor akce

Red Button

Datum a čas

22. března 2018 08:30 - 10:00

Aktualizováno 13. března 2018