Načítám Akce

Akce

ClimateTalks: Poručíme větru, dešti?

Koná se v Impact Hub Praha D10
  • Proč je v Česku v posledních letech takové sucho?
  • Jaké jsou jeho příčiny? Jak funguje klima?
  • A jaký vliv na něj má člověk? Co se stane, když se planeta oteplí o 2 stupně?
  • Máme kvůli planetě přestat létat na dovolenou?
  • A budeme u nás již brzy pěstovat místo cukrovky pěstovat ananasy? 

Na tyto a další otázky odpoví klimatolog a vedoucí oddělení klimatické změny českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz.

Říká o sobě:

„Klimatologii a meteorologii se profesně věnuji už desítky let. Absolvoval jsem v roce 1987 fyzickou geografii na brněnské universitě, od roku 1986 jsem zaměstnán nepřetržitě na ČHMÚ. Nejsem tedy žádný fluktuant, což se dá vysvětlit i tak, že nic jiného neumím. Fyzická geografie je široký analytický a syntetický obor, kde jsem měl možnost nahlédnout do různých geo věd – např. geomorfologie, geologie, pedologie, ekologie, biogeografie, hydrologie a samozřejmě klimatologie a meteorologie.

Nemám pocit, že jsem se už dostal do věku, kdy je záhodno se ohlížet, ale někdy je to nutné. Prošel jsem praktickou meteorologií a klimatologií v ČHMÚ, potkal jsem hydrologii i čistotu ovzduší. Vím tedy jak se měří „počasí“, jak se naměřené hodnoty zpracovávají, vím něco o klimatologických databázích, co je katastr vodnosti, povodeň nebo smog na Ostravsku. Snažím se předávat své drobné znalosti studentům na ostravské universitě, mám podíl na některých menších i větších publikacích v oboru. Jsem považován za experta na klimatologická data a metadata ve Světové meteorologické organizaci, v letech 2003 až 2011 jsem se zabýval „managementem“ meteorologie a klimatologie v Česku.“


Vstupné je dobrovolné. Vybrané peníze nám pomohou s organizací dalších přednášek.
Registrace ➡️  http://bit.ly/porucimevetrudesti
Více informací najdete na naší Facebookové události.
Akci pořádáme v rámci prvního ročníku akceleračního programu Impact Hub Climate Challenge, který je určený pro projekty chránící životní prostředí.

Zpět na všechny akce

Organizátor akce

Impact Hub Praha

Datum a čas

31. října 2019 18:00 - 20:00

Vstupné

Cena pro členy: Dobrovolné

Cena pro veřejnost: Dobrovolné

Místo konání

Impact Hub Praha D10
Drtinova 557/10
Praha 5 - Smíchov

Více o místě konání

Aktualizováno 8. října 2019