Načítám Akce

Akce

Jak jezdit úsporně a ekologicky

Koná se v Impact Hub Praha D10

Zdá se vám, že dáváte hodně peněz za pohonné hmoty?
Chtěli byste jezdit úsporněji aniž byste museli zpomalit?
Pokud ano, čtěte dále.
Ukážu vám nejen jak snížit spotřebu, ale i jak platit méně za servis auta.
A nejenže nebudete muset zpomalit, ale budete v některých situacích i rychlejší!

„Více než 12 let se věnuji úsporné jízdě. Během té doby jsme dosáhli několika výsledků pod 3 litry nafty nebo 4 litry benzínu na každých 100 kilometrů (S vozem Škoda Fabia 1,6 TDI 2,6 l/100 km, Z Prahy na Nordkapp na 2 nádrže nafty nebo 2,7 l/100 km s 10 let starou Octavií), přičemž nejlepšího, tedy vítězného výsledku jsme spolu s bratrancem Davidem dosáhli v soutěži Škoda EconomyRun 2017 se spotřebou 2,2 kg CNG na 100 kilometrů. Takových hodnot při běžných jízdách samozřejmě nedosahuji, ale mám vyzkoušené, že se dá jezdit se spotřebou až o třetinu nižší, než jakou má průměrný řidič. Toto nepíšu proto, abych se chlubil, ale že bych rád tyto zkušenosti předal i Vám, aby i další lidé mohli šetřit výdaje za palivo a zároveň životní prostředí.“

I když je kurz zaměřený hlavně na úsporu paliva v běžném provozu, dva účastnící kurzu se zúčastnili soutěže Škoda EconomyRun 2018 na 5. a 8. místě. Oba při své premiéře na této soutěži v úsporné jízdě.

Úsporná jízda nemusí být pomalá

Při extrémně úsporných jízdách samozřejmě jedeme i pomaleji, ale při běžných jízdách jezdím na horní hranici rychlostních limitů, a přesto úsporněji. Základem je totiž předvídavost a z toho vyplývající plynulá jízda, což jsou i zásady bezpečné jízdy. Ukážu Vám i situace, kdy budete rychlejší než „závodníci“, kteří nepředvídají, jen jedou rychle. Naučím Vás, jak toho dosáhnout, a věřím, že brzy tyto návyky budete dělat automaticky jako já. Kromě paliva a životního prostředí tak ušetříte i za servis, například za brzdové destičky a pneumatiky.

Základy úsporné a ekologické jízdy

  • plynulé rozjezdy
  • správné řazení – držení motoru v ideálních otáčkách
  • předvídání a včasná reakce, abyste co nejméně používali brzdy
  • správná volba trasy
  • využití pomocníků v podobě moderních technologií
  • a spoustu dalších
  • Interaktivní forma kurzu

Nejedná se jen o přednášku, kurz je založen na interakci s účastníky a vždy přizpůsoben tomu jakým autem a v jakém provozu jezdíte. Postupně probíráme jednotlivé zásady úsporné jízdy a když se aplikace zásady liší u různých typů pohonu, vysvětlím všechny možnosti, které se týkají přítomných účastníků a společně o tom podiskutujeme. Lektor chce mít jistotu nejen v tom, že účastníci budou vědět, JAK zásadu aplikovat, ale také PROČ to tak zrovna u jejich auta je. Právě tak můžeme společně dosáhnout nejlepších výsledků.

Hodnocení účastníka

„Asi tak 90 % informací pro mě nebylo novinkou. Ale těch zbývajících 10 % informací (to co jsem třeba nevěděl, nebo věděl špatně), plus celkové shrnutí mých dosavadních teoretických i praktických zkušeností a znalostí v jeden večer způsobilo to, že už z kurzu jsem domů dojel s o litr nižší spotřebou, než s jakou obvykle po městě jezdím. Teď je to týden od kurzu, mám na nádrž najeto 700 km se zbývajícím dojezdem asi 150 km. To je o 100 kilometrů větší dojezd, než je u mě zvykem. Což asi vypovídá za vše. 🙂 Takže za mě jedině doporučuji!“ Jiří

Další reference zde.

Zpět na všechny akce

Organizátor akce

Marek Tomíšek (Naučmese.cz)

Datum a čas

24. června 2019 17:30 - 21:00

Vstupné

Cena pro členy: 700 Kč

Cena pro veřejnost: 700 Kč

Místo konání

Impact Hub Praha D10
Drtinova 557/10
Praha 5 - Smíchov

Více o místě konání

Aktualizováno 5. června 2019