Načítám Akce

Social Impact Award: Slavnostní vyhlášení vítězů

Registrace

Informace o akci

Datum 2. 10. 2019 Přidat do iCal  Přidat do Google Kalendáře 
Čas 18:00-22:00
Vstupné Zdarma pro veřejnost
Zdarma pro členy
Organizátor Impact Hub Praha Web 
Místo Česká spořitelna, Rytířská 29, Praha 1

Celé léto tvrdě dřeli na tom, aby ze svého nápadu, jak zlepšit svět, udělali životaschopný projekt. To, kam se posunuli, co dokázali a co se naučili, vám odprezentují na slavnostním vyhlášení. Porota nakonec vybere 3 vítězné projekty, které získají 1500 euro na rozvoj svého projektu, marketingovou a mediální podporu a letenky do Kyjeva na globální summit Social Impact Award. Nakonec vyhlásíme vítěze hlasování veřejnosti, který poletí do Kyjeva s nimi.

Finalisté:

Projekt Ekobrko chce zabránit plastovému šílenství. Proto vyrábí brčka ze speciálních těstovin. Po použití můžete brčko lehce zkompostovat, či ještě lépe – sníst.

Phoenix Nest chce pomáhat mladým lidem najít takové životní směřování, které je bude naplňovat a bavit. Skrze sebereflexivní cvičení, koučovací rozhovory a interaktivnější seznámení s kariérními možnostmi jejich klienti objeví, jaké studium či práce je pro ně to pravé.

CrohCo – Nadační fond Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy pomáhá pacientům trpícím Crohnovou chorobou se s ní vyrovnat a tvoří komunitu, kde mohou tito lidé sdílet své starosti a zkušenosti s ostatními nemocnými. Mimo jiné také tvoří aplikaci IBD Fighter, která umožní proti této chorobě efektivněji bojovat.

No F-ears mají vizi, ve které neslyšící lidé nemají žádné bariéry v komunikaci se slyšícími. Plánují vyvinout aplikaci, která bude v reálném čase přepisovat psaný text do mluvené řeči a naopak.

Psichologie vytváří ve spolupráci s útulky a kynology komplexní online kurz o přirozené výchově psa. Kolem sebe totiž vidí spoustu zoufalých psů, jejich majitelů i jejich sousedů a rozhodli se jim pomoct najít společnou řeč. Díky kurzu si majitelé dokáží poradit v každé situaci, pochopí psí potřeby a vychovají si spolehlivého parťáka. Každý prodaný kurz navíc znamená finanční podporu útulku, odkud pes pochází.

Projekt Recept na vztahy je platforma pro inspiraci, produkty a nástroje, kterými lidé mohou zlepšit svá partnerská soužití. Fungující a naplňující vztahy mají totiž dopad na celou společnost, ale zdroje informací o nich jsou často rozdrobené a povrchní. A právě to řeší další z našich finalistů.

Repetebox je vratný obal pro e-shopy vyrobený lidmi v chráněné dílně. Má za cíl zatočit s přebytečným odpadem vznikajícím při doručení každého produktu objednaného online.

ReproBooktor je audiopřehrávač pro seniory se zrakovým postižením. Díky snadnému ovládání je možné si vybrat svou oblíbenou knížku, přeskočit na poslední kapitolu či zvyšovat hlasitost. Přístroj pomáhá seniorům, kteří už nemohou číst, obnovit jejich lásku ke knihám.

Agentura Seniorem s radostí pomáhá starým lidem zapojit se zpět do pracovního procesu. Řeší tím několik různých problémů. Mezi nimi například špatnou finanční situaci seniorů, nedostatek pracovních sil na trhu práce, ale také fakt, že až 25 % seniorů trpí psychickými problémy, často spojených s tím, že si nepřijdou užiteční.

Umění Lidem chce znevýhodněným lidem představit umění jako formu terapie, sebepoznání, útěchy, sdílení, řemeslo a cestu k vlastní kreativitě. Vzniklá díla bude možné zakoupit na jejich e-shopu, čímž podpoříte i další organizace podobného typu.


Těšit se můžete také na skvělé občerstvení, networking a kupu mladých nadšených inovátorů na jednom místě. Vstupné je zdarma, stačí se zaregistrovat → http://bit.ly/slavnostnivyhlaseníSIA. Více informací najdete na naší Facebookové události.

Registrace Zpět na všechny akce

Místo, kde to dokážete

Co je to Impact Hub?

Coworkingové členství

Tarify na pár hodin nebo třeba s neomezeným přístupem 24/7. Vždy s balíkem výhod, které vám usnadní práci.

To vyzkouším

Vlastní kancelář

Office All in One Icon

Všechny služby pod jednou střechou

Office All Sizes Icon

Pro malé startupy i střední firmy

Office Community Icon

Propojení s úspěšnou komunitou

To mě zajímá

Akcelerace projektů

Pomůžeme vám rozvinout vaše komerční i společensky prospěšné podnikání, ať už jste v jakékoli fázi.

Nabídka programů

(Re)start vašeho byznysu

Nabízíme celkem 10 000 hodin členství se všemi jeho výhodami zdarma pro živnostníky i malé firmy.

Více informací

Flexibilní tarify

Nabízíme členství od 10 hodin měsíčně, a to s plnou výbavou výhod. Jak své hodiny a benefity využijete je jen na vás...

Více o coworkingu