Načítám Akce

Týmy 2.0 s Danielem Francem

Registrace

Informace o akci

Datum 3. 11. 2017 Přidat do iCal  Přidat do Google Kalendáře 
Čas 09:00-13:30
Vstupné 6900 Kč bez DPH pro veřejnost
5865 Kč bez DPH pro členy
Organizátor European Leadership & Academic Institute s.r.o. Web 
Místo Impact Hub Praha D10, Drtinova 557/10, Praha 5 - SmíchovMapa 

V rychle se měnícím světě přestává fungovat kultura spolupráce založená na plánování shora, přímém řízení aktivit a rigidních organizačních strukturách. Výsledky naopak začínají přinášet formy spolupráce založené na rostoucí autonomii členů týmů a na managementu kultury a podpůrného systému. Ti nejúspěšnější se obratně pohybují v prostoru mezi chaosem a řádem v týmové spolupráci. Pro zvýšení efektivity spolupráce je nezbytné decentralizovat kulturu vedení, ale zároveň zachovat organizační strukturu.

Tento workshop Vám pomůže určit kdy to dělat a kdy ne, jak dát členům týmů větší svobodu a zodpovědnost, jak snížit potřebu direktivního stanovování činností, a jak posílit roli manažerů jako strážců hracího pole. Týmy 2.0 Vás pomůžou nasměřovat ke zvýšení výkonu týmů a zodpovědnosti jejich členů.

Co se na workshopu naučíte:

  • Proč centralizovaná spolupráce v komplexním světě přestává fungovat, ale i jaká jsou omezení decentralizace.
  • Jaká týmová kultura podporuje sebeřízení a spontánní spolupráci a jak pro takové týmy vybírat členy.
  • Pět charakteristik efektivních týmů založených na autonomii svých členů a jak nastavit podmínky pro permanentní spolupráci a interakci.
  • Jak umožnit posun v rozhodování směrem k členům týmů, jak podpořit vznik iniciativ a projektů “zdola”, pro jaký typ cílů je autonomie vhodná
  • Jak nastavit kulturu neustálé zpětné vazby a učení se.
  • Jak změnit roli managera ve strážce hracího pole.

Teorie patří knížkám. Inspirujte se konkrétními postupy týmů v inženýrské části Googlu, které charakterizuje vysoká autonomie a důraz na neustálou inovaci – jejich zkušenosti lze aplikovat do všech oblastí podnikání a organizací nejrůznějších velikostí.


Daniel Franc je spoluzakladatel aktuálně největšího globálního programu komunitního vzdělávání pro vývojáře Google Developer Groups. S mezinárodním týmem dnes vede jeho další globální rozvoj a zároveň spolupráci Googlu s externími technickými komunitami. Vzděláním HR manager a sociolog, působil i jako technický ředitel v několika menších technologických firmách, které založil v USA a ČR. Coby konzultant globální spolupráce rozvíjel týmové schopnosti managementu desítek společností z Fortune 50 až po začínající startupy a zabýval se aktivně i vzděláváním, o němž mezinárodně publikoval. Kus života strávil v USA, Austrálii a JAR a pracovně působil v desítkách dalších zemích. Základnu má v Praze, ale významnou část svého času tráví i nadále ve světě.

Registrace Zpět na všechny akce