Načítám Akce

Jan Romportl: Umělá inteligence a co bude dál?

registrace

Informace o akci

Datum 21. 3. 2023 Přidat do iCal  Přidat do Google Kalendáře 
Čas 18:00-20:00
Vstupné 120 Kč pro veřejnost
Zdarma pro členy
Organizátor Impact Hub
Místo Impact Hub Praha D10, Drtinova 557/10, Praha 5 - SmíchovMapa 

Během uplynulého roku svět pobláznil hyper pokrok ve vývoji umělé inteligence (AI). Odhady ještě v roce 2021 říkaly, že se s první obecnou umělou inteligencí (AGI) budeme potýkat až okolo roku 2038. Tento moment ale přišel o 16 let dříve!

Jsme na to připravení? Jak to ovlivní byznys, politiku, společnost a hlavně naše životy? Máme se z tohoto pokroku radovat nebo se ho spíše obávat? A kam se to celé bude ubírat dál?

Na tyto a další otázky odpoví svou přednáškou Jan Romportl. Nahlédneme pod pokličku s předním českým expertem na umělou inteligenci a přiblížíme si důvody, proč špičky v oblasti výzkumu AI bezpečnosti bijí na poplach jako nikdy předtím.

ŘEČNÍK

Jan Romportl je zakladatel a do roku 2022 také ředitel Dataclair.ai – Centra umělé inteligence v PPF a O2 Czech Republic. Loni se po 7 letech odpoutal od korporátního prostředí a pustil se do zakládání vlastního startupového projektu, v němž by chtěl s AI řešit jeden z palčivých problémů současného online světa. Zároveň působí jako freelance AI konzultant. Spolupracuje s Centrem teoretických studií Univerzity Karlovy a s českým Spolkem pro efektivní altruismus. Organizuje Prague AI Safety Meetup a snaží se být nápomocen mezinárodní komunitě zabývající se bezpečností a hodnotami umělé inteligence.

www.romportl.com

REGISTRACE

Událost je zdarma pro členy Impact Hubu a za 120 Kč pro všechny ostatní, jen poprosíme o rychlou registraci zde

Po přednášce proběhne i debata, kdy se budete moci zeptat na cokoliv, co vás k tématu zajímá. Celá událost bude trvat zhruba hodinu a půl. 

registrace Zpět na všechny akce