Pošli to dál

Pavel Milan Černý vstoupil poprvé do Hubu jako kouč pro individuální i firemní klientelu a také jako dlouholetý majitel týmu finančních poradců. Ani v jedné z těchto cest však už nenacházel skutečné vnitřní naplnění. Cítil, že potřebuje změnu. Hledal pro sebe novou výzvu, která by ho dovedla k jeho životnímu poslání. A pak dostal nápad, že umožní lidem, aby se stali každodenními hrdiny.

„Uvědomil jsem si, že chci být plně zodpovědný vůči sobě, ostatním i planetě. Když mi jednou při běhání hlavou proletěla myšlenka e-shopu s ekologicky šetrnými produkty, začalo to všechno nabírat reálné obrysy,“ začíná Pavel své povídání. „Udělal jsem si prvotní výzkum a zjistil jsem, že skutečná konkurence v této oblasti v Česku v podstatě není. Drtivá většina z existujících internetových obchodů postrádá koncepci, ucelený sortiment a především přidanou hodnotu.“ Pavel nazval svůj projekt Econea a postavil jej na jasné vizi – umožnit lidem, aby začali u sebe tím, že budou dělat malé kroky každý den. Na e-shopu je možné nalézt téměř vše od solární nabíječky na telefon přes prací prášky až po nákupní tašky.

Pavel se dal dohromady se dvěma společníky a pracovali více než rok, aby Econeu dostali do aktuální podoby. Jak sám ale říká, jsou stále na začátku: „Pořád se učíme. Vrhli jsme se do toho po hlavě a rychle nám došlo, že v oblasti e-commerce nejdou věci tak rychle, jak by člověk chtěl. Věříme ale, že potenciál je obrovský, protože v současné době se kolektivní vědomí prudce mění směrem k udržitelnosti a souladu s přírodou. A proto dáváme lidem podněty a inspiraci k tomu, aby měnili své návyky a mohli změnit svět. Ten svůj. Víc není potřeba.“

Velkým krokem kupředu byla pro ně mimo jiné i účast na MASHUPu, kde Pavel sebral veškerou odvahu a vystoupil před 200 lidí na paletku slávy, aby jim během 200 vteřin řekl, proč dělá Econea z lidí každodenní hrdiny. Kromě zvýšení návštěvnosti e-shopu, znásobení počtu objednávek a nejsledovanějšího záznamu vystoupení na SlidesLive zanechala Pavlova prezentace v hlavách některých návštěvníků zásadní otázku: Co by se stalo, kdybych takhle inspiroval každý měsíc jednoho člověka? Kdybych to poslal dál?

www.econea.cz

Zpět na všechny příběhy

Místo, kde to dokážete

Co je to Impact Hub?

Coworkingové členství

Tarify na pár hodin nebo třeba s neomezeným přístupem 24/7. Vždy s balíkem výhod, které vám usnadní práci.

To vyzkouším

Vlastní kancelář

Office All in One Icon

Všechny služby pod jednou střechou

Office All Sizes Icon

Pro malé startupy i střední firmy

Office Community Icon

Propojení s úspěšnou komunitou

To mě zajímá

Akcelerace projektů

Pomůžeme vám rozvinout vaše komerční i společensky prospěšné podnikání, ať už jste v jakékoli fázi.

Nabídka programů