Vítejte v newsroomu

Zaujal vás Impact Hub a naše aktivity a chtěli byste se o nás zmínit? Ať už potřebujete konkrétní vyjádření, tiskové materiály nebo máte otázky, jsme tu pro vás.

Koho kontaktovat

Eva Durnová

Loga

Obecné i regionální logo v základních barvách jsme připravili včetně formátu v křivkách a s pokyny.

Stáhnout

Fotky

V balíčku najdete fotky našich prostor. Pokud budete potřebovat další záběry nebo materiály, domluvíme se.

Prohlížet

Texty

V dokumentu představujeme naše aktivity a informujeme o příběhu české i globální společnosti.

Číst

Naše variabilní prostory na Smíchově vám rádi poskytneme také k natáčení či rozhovorům. Zároveň máme množství tipů na zajímavé podnikatelské osobnosti a můžeme nabídnout také trvalé či dočasné zázemí pro vaše redaktory. Rádi vám to u nás ukážeme.

Impacz Hub Islington - the first Impact Hub ever
6/2005

Příběh začíná

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Impact Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam.

Amnesty International
11/2009

Amnesty spojuje

Jádro našeho týmu zakládáme během práce pro Amnesty International. Setkáváme se s Jonathanem a myšlenkou sdíleného prostoru jsme nadšení. Ve složení Petr Vítek, Jakub Mareš, Zdeněk Rudolský a Petr Baše děláme rozhodnutí založit Impact Hub v Česku. A bylo to jedno z nejrychlejších a nejlepších, které jsme v životě udělali.

Rekonstrukce prostor v Praze
6/2010

Tři, dva, jedna... Akce!

Po rekordních devíti měsících máme peníze od kamarádů po kupě i prostory zrekonstruované, a tak se rozjíždí historicky druhý český coworking v Praze. V šesti lidech a s jedním králíkem s napětím očekáváme, jak se to rozjede.

Panorama Brna
6/2011

Operace Mitóza

Zahajujeme přípravné práce na snu otevřít Impact Hub i v Brně a Ostravě. Vidíme, že koncept sdíleného prostoru funguje, a tak ho chceme přenést i do dalších měst. A to ještě nevíme, že nás čeká divoká jízda plná zvratů a tréninku trpělivosti.

Slavnostní otevření druhého patra v Impact Hub Praha
9/2012

Schody do nebe

Pořád koukáme ke hvězdám a rádi bychom k nim byli blíž. Stavíme schody do nebe a slavnostně otevíráme druhé patro. Máme 1200 m2, nová pracovní místa, další kanceláře a konečně i pelešárnu!

Zleva: Robert Tůma, Jakub Mareš, Petr Vítek, Zdeněk Rudolský
6/2013

Čtyři mušketýři

Na scénu přichází Robert Tůma, dlouhodobý hubí přítel, podporovatel a mentor v Social Impact Award. Zapojuje se do týmu, stává se investorem pro rozšíření do Brna a Ostravy.

Tým Impact Hub Praha v plném zápalu během rekonstrukce
7/2014

Rosteme

Členové přichází a nechtějí odcházet. Když už nám nestačí ani 150 pracovních míst, prostory za zdí opouští náš soused. Bereme kladiva, vrtačky a sbíječky a rozšiřujeme se o dalších 500 m2. Během tří měsíců je na světě nová lounge, tři zasedačky a spousta nových kanceláří.

Paletka Impact Hub MashUp
9/2014

Výroční výstup na paletku

Už po dvacáté vystupují do světel reflektorů odvážlivci, aby prezentovali svůj projekt. Na výroční Impact Hub MashUp přichází rekordní počet 250 návštěvníků a potlesk nemá konce.

Impact Hub ve světě
1/2016

Global Passport

Světová rodina Impact Hubů čítá takřka 100 lokací a v touze po propojení zavádíme pro členy možnost cestovat do všech světových Impact Hubů v rámci svého tarifu. Kdekoli na světě teď mohou využít pracovní zázemí a cítit se tam jako doma.

Členská zeď
4/2016

Jako houby po dešti

Překonali jsme hranici 600 členů a máme jich víc než všechny konkurenční prostory v celé ČR dohromady. Jsme polichocení a dáváme si za cíl přivést k životu další fajn služby. A potajnu uvažujeme o obsazení pražského letiště 🙂

Day Pass v Impact Hubu
10/2016

Členem na den

Jde to i bez smlouvy. Nově nabízíme členství na den a bez závazků. Prostě si koupíte Day Pass a až do večera užíváte pracovního zázemí, péče i výhod jako byste byli naši.

Akcelerační program Edison
4/2017

Edison

Získali jsme důvěru Ministerstva práce a sociálních věcí a zakládáme nový tým, který bude v rámci projektu Edison škálovat a s úctou rozvíjet ty nejambicióznější společensky prospěšné podniky ze všech. Nemůžeme se dočkat.

Grand opening party v Impact Hub Brno
1/2018

Spousta místa pro všechny

25. ledna se nesmazatelně zapíše jako den velkolepé brněnské Grand Opening párty. Impact Hub Brno se rozrostlo na 3450 m2 a stává se největším evropským a druhým největším světovým Impact Hubem. A to je závazek!

Tým Impact Hub Praha, Brno a Ostrava
3/2018

Hubí Woodstock

Velké prostory si žádají velké výzvy. Využíváme proto brněnské pohostinnosti a vyrážíme na první meziměstský sraz. Přes 75 hubích hostů - víte, kolik to vydá nezapomenutelných momentů?

Sociální fond Tilia Impact Ventures
10/2018

První český sociální fond je na světě

Petr Vítek spoluzakládá Tilia Impact Ventures, vůbec první fond zaměřený výhradně na investice se silným společenským dopadem. Na “dobro” má do začátku přes 40 milionů korun a podporu silných partnerů.

Vila Impact Hub Praha K10 na Vinohradech
1/2019

Jsme doma už i na Vinohradech

Zabydlujeme se v secesní vile původního K10 Coworkingu a oficiálně spouštíme Impact Hub Praha K10. Máme tak čtvrté sídlo s ohromnou zahradou, historií i funkčním krbem, přes 1700 členů a pořád dost vytrvání. Keep rolling!

Impact Hub Woodstock 2019
4/2019

#HumansOfImpactHub

Po zdařilé interní Happiness Survey, desítkách výběrek a klíčovém posílení nejvyššího managementu společně diskutujeme o týmových principech, hodnotách, vzdělávání i smysluplné práci.

Přijímáme Climate Challenge
11/2019

Přijímáme Climate Challenge

S úspěchem završujeme pilotní ročník programu, který se soustředí na podporu těch, kteří chrání planetu a zmírňují klimatickou krizi. V následujících letech se pustí vítězní Forsage do spolupráce s Nestlé a jeden z dalších vítězů, CYRKL, získá 5milionovou investici.

Mezinárodní ambice
5/2020

Mezinárodní ambice

S velkou hrdostí zahajujeme partnerství s evropskou organizací EIT Climate -KIC, zásadní platformou pro klimatické inovace. Hned ze startu je jasné, že nás společně čekají velké věci.

Coworking covidu navzdory
6/2020

Coworking covidu navzdory

Světu vládne pandemie, ale máme otevřeno a naše prostory slouží díky své flexibilitě známým i novým hostům. Těm, kterých se vládní opatření dotkly nejvíce, nabízíme členství nebo pronájmy zdarma v rámci akce (re)start.

Stream studio
2/2021

Stream studio

Držíme krok s dobou a když je všechno online, i my otvíráme nahrávací studio. Plně vybavené s několika setupy, slouží členům, klientům i partnerům. A slouží dobře.

Hurá do Zlína
3/2021

Hurá do Zlína

Společně s NWT připravujeme otevření prostoru Silo II powered by Impact Hub ve Zlíně. Celých 7 pater energetického "áčka" od podzimu nabídne nové příležitosti a kompletní portfolium našich služeb podnikatelům, tvůrcům i veřejnosti.

ClimAccelerator Beyond
4/2021

ClimAccelerator Beyond

Stanuli jsme v čele mezinárodního konsorcia pěti zemí a spouštíme program pro environmentální řešení a přeshraniční spolupráci. WOW! Společně s účastníky, mentory, experty a partnery chceme přispět k rozvoji nejen českého inovačního ekosystému.