Engeto opouští brněnský Impact Hub

Původně jsme chtěli publikovat úplně jiný příběh. Ale pak jsme narazili na článek na blogu Engeto Academy a nemohli ho nesdílet. Engeto jsou startupovou superstar – zažili raketový start, neuvěřitelně úspěšný rok a teď se s námi, v dobrém a teskně, loučí. Přečtěte si více o tom, co všechno je čeká!

 

Ještě jste o Engeto Academy neslyšeli? Tvoří novou generaci IT schopáků. Více zde.

„Věděli jsme dlouho, že naše působení v Impact Hubu dřív nebo později skončí. Teď je to tady, přesně na rok od našeho vzniku. Proč odcházíme z tohoto nejskvělejšího coworkingu v Brně?

Impact Hub je otevřeným prostorem pro spolupráci, vzdělávání, růst a sociální podnikání. Je líhní talentů, kreativců a realizátorů vlastních snů v nejrůznějších odvětvích. Není divu, že se v Hubu každý cítí skvěle. To proto, že on skvělý je.

Měli jsme možnost v tomto výjimečném prostředí strávit rok, postavit Engeto na nohy a vystavit ho konkurenčnímu prostředí seriózního businessu. Vytvořili jsme koncept vzdělávání, který výukou nekončí. Skrze naše služby nalezly desítky lidí perspektivní zaměstnání v IT. Stali jsme se prvním a jediným certifikovaným partnerem mezinárodní organizace The Linux Foundation v České republice a navázali úzkou spolupráci s mezinárodními IT firmami. Zkoušku jsme zvládli a teď odcházíme. Proč? Vyrostli jsme. Doslova.

Meeting na chodbě

Naše kancelář měřila sotva 20m2. Sejít se v práci v plném počtu začalo být postupem času nemožné. Udělat meeting znamenalo, že část týmu si ho odstojí na chodbě. Průchod na toaletu doprovázelo zakopnutí o čtyři židle, jednu tiskárnu a dva ajťáky. Nárůst full-time engetích zaměstnanců na momentální číslo 8 už bylo moc.

Našli jsme nový, krásný mezonetový byt v centru města s terasou s výhledem na brněnské střechy. A tak jsme do toho šli – čekáme příliv nové energie na další plány, které začínají dozrávat.

Konečně jsme spustili Python kurzy a také začínáme učit v Praze. V Brně chystáme kompletní kurz Linuxu v angličtině pro cizince. Úzce jsme navázali spolupráci s Kiwi.com, který bude hlavním partnerem dalšího, v pořadí už třetího hackathonu.

Tím nejstěžejnějším bodem bude spuštění online vzdělávacího portálu – propracované platformy pro výuku, vzdělávání a spolupráci. K Impact Hubu nás stále pojí pupeční šňůra, kterou nehodláme odstřihnout. Naše večerní a víkendové kurzy budou nadále probíhat tam, stejně jako epické hekáče.

Poslední díky

Děkujeme celému brněnskému týmu Impact Hubu, především Iris a Matušovi za vstřícný a přátelský přístup a za veškerou podporu a pomoc. A také díky hostům a co-hostům za trpělivost s našimi eventy. Máme vás rádi a budeme se vždycky rádi vracet! V neposlední řadě patří veliký dík Davidu Kovalskému, který byl Engetu po celou dobu velkou mentorskou oporou. Díky Davide!“

 

Zpět na všechny příběhy

Místo, kde to dokážete

Co je to Impact Hub?

Coworkingové členství

Tarify na pár hodin nebo třeba s neomezeným přístupem 24/7. Vždy s balíkem výhod, které vám usnadní práci.

To vyzkouším

Vlastní kancelář

Office All in One Icon

Všechny služby pod jednou střechou

Office All Sizes Icon

Pro malé startupy i střední firmy

Office Community Icon

Propojení s úspěšnou komunitou

To mě zajímá

Akcelerace projektů

Pomůžeme vám rozvinout vaše komerční i společensky prospěšné podnikání, ať už jste v jakékoli fázi.

Nabídka programů