Engeto opouští brněnský Impact Hub

Původně jsme chtěli publikovat úplně jiný příběh. Ale pak jsme narazili na článek na blogu Engeto Academy a nemohli ho nesdílet. Engeto jsou startupovou superstar – zažili raketový start, neuvěřitelně úspěšný rok a teď se s námi, v dobrém a teskně, loučí. Přečtěte si více o tom, co všechno je čeká!

 

Ještě jste o Engeto Academy neslyšeli? Tvoří novou generaci IT schopáků. Více zde.

„Věděli jsme dlouho, že naše působení v Impact Hubu dřív nebo později skončí. Teď je to tady, přesně na rok od našeho vzniku. Proč odcházíme z tohoto nejskvělejšího coworkingu v Brně?

Impact Hub je otevřeným prostorem pro spolupráci, vzdělávání, růst a sociální podnikání. Je líhní talentů, kreativců a realizátorů vlastních snů v nejrůznějších odvětvích. Není divu, že se v Hubu každý cítí skvěle. To proto, že on skvělý je.

Měli jsme možnost v tomto výjimečném prostředí strávit rok, postavit Engeto na nohy a vystavit ho konkurenčnímu prostředí seriózního businessu. Vytvořili jsme koncept vzdělávání, který výukou nekončí. Skrze naše služby nalezly desítky lidí perspektivní zaměstnání v IT. Stali jsme se prvním a jediným certifikovaným partnerem mezinárodní organizace The Linux Foundation v České republice a navázali úzkou spolupráci s mezinárodními IT firmami. Zkoušku jsme zvládli a teď odcházíme. Proč? Vyrostli jsme. Doslova.

Meeting na chodbě

Naše kancelář měřila sotva 20m2. Sejít se v práci v plném počtu začalo být postupem času nemožné. Udělat meeting znamenalo, že část týmu si ho odstojí na chodbě. Průchod na toaletu doprovázelo zakopnutí o čtyři židle, jednu tiskárnu a dva ajťáky. Nárůst full-time engetích zaměstnanců na momentální číslo 8 už bylo moc.

Našli jsme nový, krásný mezonetový byt v centru města s terasou s výhledem na brněnské střechy. A tak jsme do toho šli – čekáme příliv nové energie na další plány, které začínají dozrávat.

Konečně jsme spustili Python kurzy a také začínáme učit v Praze. V Brně chystáme kompletní kurz Linuxu v angličtině pro cizince. Úzce jsme navázali spolupráci s Kiwi.com, který bude hlavním partnerem dalšího, v pořadí už třetího hackathonu.

Tím nejstěžejnějším bodem bude spuštění online vzdělávacího portálu – propracované platformy pro výuku, vzdělávání a spolupráci. K Impact Hubu nás stále pojí pupeční šňůra, kterou nehodláme odstřihnout. Naše večerní a víkendové kurzy budou nadále probíhat tam, stejně jako epické hekáče.

Poslední díky

Děkujeme celému brněnskému týmu Impact Hubu, především Iris a Matušovi za vstřícný a přátelský přístup a za veškerou podporu a pomoc. A také díky hostům a co-hostům za trpělivost s našimi eventy. Máme vás rádi a budeme se vždycky rádi vracet! V neposlední řadě patří veliký dík Davidu Kovalskému, který byl Engetu po celou dobu velkou mentorskou oporou. Díky Davide!“

 

Zpět na všechny příběhy