Foreigners: Ze startupu mezinárodní firmou s exkluzivní nabídkou

Pomáhat cizincům, aby se v nové zemi cítili jako doma. To je motto, které firmu Foreigners provází od samotného počátku. Tehdy, v roce 2009, se dva studenti univerzity v Hradci Králové rozhodli vyjednávat expatům stejné podmínky při pronájmu bytu, jako mají Češi. „Majitelé využívali toho, že cizinci neznají český realitní trh a chtěli po nich nesmyslné částky. Rozhodli jsme se to změnit,“ popisuje začátky Foreigners Vojtěch Stehno, CFO společnosti, který svůj byznys založil a vede spolu s Andreou Tkačukovou, CEO.

Firma nejdříve podávala pomocnou ruku pouze v otázkách bydlení a jenom v jednom městě. Koncept se ale brzy začal rozšiřovat jak zeměpisně, tak portfoliem poskytovaných služeb. Z východu Čech se Foreigners rozrostli do Prahy, Brna (kde sídlí centrála), Plzně, Olomouce, a nedávno také do Ostravy a k sousedům do Bratislavy. Kromě ubytování expatům ulehčují relokaci a následný život v Česku a na Slovensku řadou dalších servisů: od víz a zaměstnaneckých karet, přes zdravotní pojištění, překlady, konzultace až po pořádání akcí pro anglicky mluvící účastníky.

S požadavkem na pronájem bytu se ale lidé přijíždějící ze zahraničí na agenturu obrací stále nejčastěji. „Přibližně 75 % našich klientů u nás poptává bydlení,“ potvrzuje Vojtěch Stehno. I proto firma do své databáze zařadila i zbrusu nové projekty (zatím v Brně), jejichž cílem je poskytnout nájemníkům co nejpohodlnější, nestandardní bydlení, které jim dává možnost tvořit a růst, ať už pocházejí odkudkoli.

Domeq – moderní ubytování ve stylu západní Evropy

Jedním z takových míst je Domeq, ubytovací dům, jenž své první obyvatele přivítal v listopadu loňského roku. Moderní budovu nedaleko brněnského hlavního nádraží postavila developerská společnost CTP po vzoru studentských kolejí západních států a správu svěřila právě Foreigners, kteří se starají o obsazenost a marketing.

„Domeq je ideální místo pro moderní profesionály a studenty. Jeho hlavní odlišností od klasických pronájmů je to, že smlouvu je možné uzavřít klidně i na jeden měsíc. Tím řeší častý problém studentů programu Erasmus, kteří v Brně zůstávají na semestr nebo půl roku, ale třeba i manažerů relokovaných do České republiky jen na určitou dobu,” vysvětluje Stehno.

Kromě plně vybavených pokojů a teras s úchvatným výhledem na město je nájemníkům k dispozici prostorné lobby s kulečníkem, klavírem Petrof, relaxační zónou či kuchyňskou částí pro uspořádání společné večeře nebo třeba narozeninové oslavy.

Nájemníci vytvářející mezinárodní komunitu

„V Domqu zatím bydlí mladí pracující pocházející například z Anglie, Holandska, Japonska nebo Argentiny,“ vyjmenovává zakladatel Foreigners.

“Domeq je pohodlný v tom, že platím všechno jednoduše v rámci měsíčního nájmu, žádné další účty a papírování, na které musím myslet. Bydlím v Domqu několik měsíců a co je velký rozdíl oproti klasickému pronájmu bytu je komunita, kterou budova tvoří. Spolu s ostatními nájemníky hrajeme kulečník, díváme se na filmy, pravidelně každý týden vaříme. Potkal jsem tady několik opravdu dobrých přátel,” chválí si pobyt v Domqu mladý cestovatel Carl, původem z Velké Británie, který za posledních třináct let zkusil život v šesti zemích světa a do Brna přijel získat pilotní licenci.

Praktické a inspirativní lofty na Cyrilské

Vedle Domqu Foreigners exkluzivně pronajímají také lofty na brněnské Cyrilské ulici, známé pod názvem Cyrilska Loft Apartments. Sedmička vzdušných a světlých bytů v blízkosti centra se právě dokončuje a bude připravená k nastěhování od 1. května. Jako bonus k výborné lokalitě a kompletnímu vybavení dostanou rezidenti zdarma k dispozici sdílené auto a kola.

„Je skvělé, že jsme hned vedle Impact Hubu. Freelanceři nebo manažeři mohou z loftu dojít do coworku klidně jen v papučích,“ navrhuje se smíchem Stehno, který měl už od mala rád stavařinu, a tak si nyní užívá podílet se spolu s developery na vývoji jejich projektů, dokrášlení a zatraktivnění pro budoucí nájemníky. Samotní Foreigners vlastní nájemní dům, tudíž dobře ví, jak se pronajímatelé cítí. Zároveň agentura připravuje svůj developerský projekt v Brně s kompletně rekonstruovanými byty na prodej.

Vlastníte či budujete i vy byt nebo rezidenční komplex k pronájmu? Obraťte se na Foreigners. Postarají se o všechno – od konzultace projektu, přes propagaci až po podpis smlouvy s vaším nájemníkem.

 

 

 

 

 

 

 


Více o Domqu zde. O Cyrilska Loft Apartments zde a novinky pro expaty v Česku na Facebooku Foreigners.
Popis a zdroje fotografií:  
Úvodní foto: exteriér Domqu – úvodní foto (zdroj CTP)
Community space – prostorné lobby slouží pro setkávání se s přáteli  či spolunájemníky (zdroj CTP)
Domeq double room – pokoje ve vyšších patrech Domqu skýtají úchvatný výhled na Brno (zdroj CTP)
 

Zpět na všechny příběhy

Místo, kde to dokážete

Co je to Impact Hub?

Coworkingové členství

Tarify na pár hodin nebo třeba s neomezeným přístupem 24/7. Vždy s balíkem výhod, které vám usnadní práci.

To vyzkouším

Vlastní kancelář

Office All in One Icon

Všechny služby pod jednou střechou

Office All Sizes Icon

Pro malé startupy i střední firmy

Office Community Icon

Propojení s úspěšnou komunitou

To mě zajímá

Akcelerace projektů

Pomůžeme vám rozvinout vaše komerční i společensky prospěšné podnikání, ať už jste v jakékoli fázi.

Nabídka programů