Foreigners: Ze startupu mezinárodní firmou s exkluzivní nabídkou

Pomáhat cizincům, aby se v nové zemi cítili jako doma. To je motto, které firmu Foreigners provází od samotného počátku. Tehdy, v roce 2009, se dva studenti univerzity v Hradci Králové rozhodli vyjednávat expatům stejné podmínky při pronájmu bytu, jako mají Češi. „Majitelé využívali toho, že cizinci neznají český realitní trh a chtěli po nich nesmyslné částky. Rozhodli jsme se to změnit,“ popisuje začátky Foreigners Vojtěch Stehno, CFO společnosti, který svůj byznys založil a vede spolu s Andreou Tkačukovou, CEO.

Firma nejdříve podávala pomocnou ruku pouze v otázkách bydlení a jenom v jednom městě. Koncept se ale brzy začal rozšiřovat jak zeměpisně, tak portfoliem poskytovaných služeb. Z východu Čech se Foreigners rozrostli do Prahy, Brna (kde sídlí centrála), Plzně, Olomouce, a nedávno také do Ostravy a k sousedům do Bratislavy. Kromě ubytování expatům ulehčují relokaci a následný život v Česku a na Slovensku řadou dalších servisů: od víz a zaměstnaneckých karet, přes zdravotní pojištění, překlady, konzultace až po pořádání akcí pro anglicky mluvící účastníky.

S požadavkem na pronájem bytu se ale lidé přijíždějící ze zahraničí na agenturu obrací stále nejčastěji. „Přibližně 75 % našich klientů u nás poptává bydlení,“ potvrzuje Vojtěch Stehno. I proto firma do své databáze zařadila i zbrusu nové projekty (zatím v Brně), jejichž cílem je poskytnout nájemníkům co nejpohodlnější, nestandardní bydlení, které jim dává možnost tvořit a růst, ať už pocházejí odkudkoli.

Domeq – moderní ubytování ve stylu západní Evropy

Jedním z takových míst je Domeq, ubytovací dům, jenž své první obyvatele přivítal v listopadu loňského roku. Moderní budovu nedaleko brněnského hlavního nádraží postavila developerská společnost CTP po vzoru studentských kolejí západních států a správu svěřila právě Foreigners, kteří se starají o obsazenost a marketing.

„Domeq je ideální místo pro moderní profesionály a studenty. Jeho hlavní odlišností od klasických pronájmů je to, že smlouvu je možné uzavřít klidně i na jeden měsíc. Tím řeší častý problém studentů programu Erasmus, kteří v Brně zůstávají na semestr nebo půl roku, ale třeba i manažerů relokovaných do České republiky jen na určitou dobu,” vysvětluje Stehno.

Kromě plně vybavených pokojů a teras s úchvatným výhledem na město je nájemníkům k dispozici prostorné lobby s kulečníkem, klavírem Petrof, relaxační zónou či kuchyňskou částí pro uspořádání společné večeře nebo třeba narozeninové oslavy.

Nájemníci vytvářející mezinárodní komunitu

„V Domqu zatím bydlí mladí pracující pocházející například z Anglie, Holandska, Japonska nebo Argentiny,“ vyjmenovává zakladatel Foreigners.

“Domeq je pohodlný v tom, že platím všechno jednoduše v rámci měsíčního nájmu, žádné další účty a papírování, na které musím myslet. Bydlím v Domqu několik měsíců a co je velký rozdíl oproti klasickému pronájmu bytu je komunita, kterou budova tvoří. Spolu s ostatními nájemníky hrajeme kulečník, díváme se na filmy, pravidelně každý týden vaříme. Potkal jsem tady několik opravdu dobrých přátel,” chválí si pobyt v Domqu mladý cestovatel Carl, původem z Velké Británie, který za posledních třináct let zkusil život v šesti zemích světa a do Brna přijel získat pilotní licenci.

Praktické a inspirativní lofty na Cyrilské

Vedle Domqu Foreigners exkluzivně pronajímají také lofty na brněnské Cyrilské ulici, známé pod názvem Cyrilska Loft Apartments. Sedmička vzdušných a světlých bytů v blízkosti centra se právě dokončuje a bude připravená k nastěhování od 1. května. Jako bonus k výborné lokalitě a kompletnímu vybavení dostanou rezidenti zdarma k dispozici sdílené auto a kola.

„Je skvělé, že jsme hned vedle Impact Hubu. Freelanceři nebo manažeři mohou z loftu dojít do coworku klidně jen v papučích,“ navrhuje se smíchem Stehno, který měl už od mala rád stavařinu, a tak si nyní užívá podílet se spolu s developery na vývoji jejich projektů, dokrášlení a zatraktivnění pro budoucí nájemníky. Samotní Foreigners vlastní nájemní dům, tudíž dobře ví, jak se pronajímatelé cítí. Zároveň agentura připravuje svůj developerský projekt v Brně s kompletně rekonstruovanými byty na prodej.

Vlastníte či budujete i vy byt nebo rezidenční komplex k pronájmu? Obraťte se na Foreigners. Postarají se o všechno – od konzultace projektu, přes propagaci až po podpis smlouvy s vaším nájemníkem.

 

 

 

 

 

 

 


Více o Domqu zde. O Cyrilska Loft Apartments zde a novinky pro expaty v Česku na Facebooku Foreigners.
Popis a zdroje fotografií:  
Úvodní foto: exteriér Domqu – úvodní foto (zdroj CTP)
Community space – prostorné lobby slouží pro setkávání se s přáteli  či spolunájemníky (zdroj CTP)
Domeq double room – pokoje ve vyšších patrech Domqu skýtají úchvatný výhled na Brno (zdroj CTP)
 

Zpět na všechny příběhy