Growjobáci neprokrastinují

Již 8 let se GrowJOB institute zabývá vzděláváním manažerů, zaměstnanců firem i veřejnosti v oblastech osobního a firemního růstu. Výsledkem je několik tisíc proškolených lidí a nově vydaná kniha Konec prokrastinace, která za pár měsíců stala bestsellerem. Pražský tým GrowJOBu vyrostl také, nastal tedy čas stěhování se z HUBu do větších prostor.

Michal-Musil-302x490

Michal Musil působí v GrowJOB institutu jako senior konzultant. Pomáhá firmám nacházet a komunikovat jejich vizi a pracovat s týmovou motivací. Posledních pět let se s kolegy soustředil na shromažďování vědeckých výzkumů z oblasti prokrastinace, chorobného odkládání důležitých věcí na pozdější dobu. Souhrn hlavních myšlenek a poznatků zpracoval Petr Ludwig, zakladatel institutu, do knihy Konec prokrastinace.

„Kniha je soubor výsledků nejnovějších vědeckých studií, které jsou zjednodušené do několika konkrétních nástrojů. Tyto nástroje jsme nejprve zkoušeli sami na sobě, poté jsme je testovali na vybraném vzorku lidí, které jsme získali pro náš interní výzkum. Nyní je učíme používat naše klienty při individuálních konzultacích či školeních. Konec prokrastinace nás překvapil hlavně svou prodejností. Čekali jsme, že první náklad vydrží v prodeji několik let.Vyprodaný však byl do třech týdnů.“ Dodává Michal.

Za 6 měsíců od vydání se zatím prodalo 15 000 kusů. Kniha byla prezentována v mnoha televizních pořadech, v rádiích a v tisku. Jak bojovat s prokrastinací se můžete dozvědět hlavně na konferencích, workshopech a seminářích, které se díky zájmu veřejnosti konají několikrát do měsíce. “Jsme rádi, že se nám podařilo toto téma prezentovat atraktivní a čtivou formou. Často se nám ozývají lidé, kteří mají zájem se dozvědět více i o jiných tématech, kterými se zabýváme, proto máme navazující konzultace, které poté probíhají individuálně.“

GrowJOB roste, tým konzultantů se zvětšuje a přibývá klientů. Proto padlo rozhodnutí se začátkem roku 2014 odstěhovat do vlastních prostor. “V HUBu jsme strávili téměř rok a půl a celou dobu jsme se tady cítili dobře. Hlavně díky tomu, že se vize HUBu a GrowJOBu v určitých směrem výrazně protínají. Našli jsme tu přátele a kontakty na inspirativní osobnosti. S ohledem na zkušenosti z takového prostředí hledáme i teď něco, kde budou pracovat hlavně příjemní lidé.”

Zpět na všechny příběhy