Je čas Start it-ovat. Blíží se další kolo přihlášek do akcelerátoru od ČSOB

Už nějakou dobu hostíme v našich prostorech na Smíchově kromě vlastních programů i akcelerátor Start it @ČSOB, který má za sebou první, pilotní běh. O tom, jak a proč takový program vznikl, jsme se bavili s jeho koordinátorkou Zuzkou Paulovics.

Ahoj Zuzko, gratuluji k úspěšnému zvládnutí prvního běhu, jaký z něj máš pocit?

Skvělý! Spoustu jsme se toho naučili – my i startupy. Program jsme díky pilotu ještě vylepšili a víme, na co si příště dát pozor. Pro mě osobně byla nejsilnější autentická zkušenost na té lidské úrovni – sledování, jak má každý člověk nastavený svůj jedinečný vnitřní motor, prožívání výher i proher a humor, se kterým jde všechno překonat.

A prozradíš nám, jak a proč váš program vznikl?

Start it vznikl v návaznosti na Start it @KBC, který je jedním z nejúspěšnějších akcelerátorů v Belgii. A protože ČSOB chce být součástí změny, která momentálně probíhá na trhu, chceme podporovat inovativní projekty. My jim nabídneme expertízu a businessové kontakty a na oplátku se od nich přiučíme inovativní způsoby řešení. Myslím, že je na čase najít synergie mezi korporátním a startupovým světem, a právě Start it je v tomhle ve výborné pozici.

A čím přesně je váš program výjimečný?

Kromě toho, že máme opravdu široký záběr, pomáháme s hledáním prvních zákazníků i se vstupem na zahraniční trhy., Zároveň je zásadní, že za námi stojí opravdu velký partner právě v podobě ČSOB, který startupy aktivně podporuje, a to třeba i v rámci své marketingové a PR kampaně.

Jak přesně to tedy probíhá?

Na začátku uděláme diagnostiku projektu, podle které si společně stanovíme cíle pro akceleraci. Každý startup také získá akcelerační manažerku, která ho provází až do konce programu. Ta zná dokonale veškeré jeho potřeby a propojuje projekt s relevantními mentory, firmami nebo experty. V neposlední řadě pořádáme praktické workshopy, které nestojí pouze na přednáškách, ale startupy na nich vždy udělají kus práce. 

Kdo všechno se může přihlásit? Máte nějaká speciální kritéria?

Program je určený pro týmy s inovativním záměrem, který má šanci uspět na trhu a najít škálovatelný business model. Není podstatné jakou technologii využívají nebo v jakém oboru podnikají, nejdůležitější je inovativnější a lepší řešení pro jejich zákazníky. 

Další kolo přihlášek končí 19. září, povíš na závěr našim čtenářům, proč by měli o vašem programu uvažovat?

Těch důvodů je mnoho. Tak třeba protože získají možnost probrat strategická rozhodnutí se zkušenými mentory a také okusí zázemí expertů velké korporace. Za určitých podmínek jim rádi pomůžeme získat první zákazníky z řad našich klientů. Významně můžeme pomoci se vstupem na první zahraniční trh – ať už díky Start itu v ostatních zemích nebo síti akcelerátorů GAN, jíž jsme součástí. No a získají také pracovní místo tady v Impact Hubu, kde se můžou setkat se spoustou nadšených lidí. 🙂


Více o akceleračním programu Start it @ČSOB zjistíte na jejich webu. Pokud vás zajímá možnost akcelerace u nás v Impact Hubu, koukněte na naše programy nebo napište na [email protected].

Zpět na všechny příběhy