Víte, že máme nový klima program?

Naše záložky: Klima program, kurz AI a mořská konspirace

HLEDÁME BEST OF INTERNET ZA VÁS!

V posledních týdnech jsme byli ve střehu, abychom vám mohli ukázat to nejzajímavější z online světa.

Co nás zaujalo tentokrát?

Musíme začít jednou parádní novinkou! V Impact Hubu spouštíme ve spolupráci s EIT Climate-KIC nový mezinárodní program ClimAccelerator. ?Jak název napovídá, je určen projektům, které řeší klimatickou krizi a ochranu životního prostředí. Environmentální inovace se mohou hlásit do 27. dubna. Účastníci se pak mohou těšit na výměnu know-how, podporu profesionálů, zahraniční kontakty a nové příležitosti. 

Elements of AI je populární online kurz od Google, který absolvovalo už přes 650 tisíc lidí. A nově je teď dostupný i v češtině! Dozvíte se v něm, jak umělá inteligence funguje a jaké jsou její výhody i rizika. Zájemci se mohou registrovat úplně zdarma.

Taky už se těšíte, až se potkáte s přáteli na nějaké společenské akci? Očividně nejste sami: “Eventy jsou nyní v režimu vypnuto kvůli opatřením, ale vidíme živou poptávku na přibližně půl roku dopředu. Očekáváme, že jakmile to půjde, bude to raketové probuzení trhu,“ říká Zdeněk Rudolský, spoluzakladatel Impact Hubu v rozhovoru pro CzechCrunch. Už aby to bylo!

Když se v březnu na Netflixu objevil dokument Seaspiracy ?, okamžitě se dostal mezi Top 10 nejsledovanějších pořadů. Režisér Ali Tabrizi v něm vypráví příběh o komerčním rybolovu a jeho negativních dopadech. Snímek sice někteří odborníci kritizují, ale určitě stojí za vidění.

Stejně jako každý týden nesmí chybět tip od kolegy Vítka (#Vítovyappky), který nám ukázal tuhle praktickou appku. Díky SoundID se hudba ve vašich sluchátkách perfektně přizpůsobí vašemu sluchovému profilu. Uvidíte, že se kvalita poslechu prudce zvýší a vaše uši budou od teď jako v bavlnce.


Z Instagramu:

Máme nový instagramový účet! Najdete tam příběhy, profily a novinky projektů, které uznáváme, sledujeme a akcelerujeme. Udělá nám radost, když nám dáte srdíčko, nebo nás rovnou začnete sledovat. ?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Impact Hub Innovation (@hubinovky)


4. díl ➡ Naše záložky: Zelená čokoláda, rozhovor ve Forbesu a deníček v telefonu
3. díl ➡ Naše záložky: Prodej dobra, Harariho esej a rádio pro práci
2. díl ➡ Naše záložky: Zpověď ředitele, Google startupům a výhledy pod kontrolou
1. díl ➡ Naše záložky: Největší průzkum o klimatu a drzé Spotify

Zpět na všechny příběhy