Nový běh Tieto Nerds pro technologické inovace

Máte nápady, které by mohly hýbat světem? Chcete realizovat a vyvíjet svůj projekt po boku velkých hráčů? Spouštíme další koho ostravského akceleračního programu Tieto Nerds. Přihlašte se do 10. dubna a využijte cílenou podporu pro začínající podnikatele a inovátory.

„Hledáme nápady, jak bezpečně sdílet informace, například za použití distribuované decentralizované databáze, nápady na větší produktivitu práce, třeba díky softwarovým robotům, a také chytrá řešení zapeklitých problémů za pomoci strojového učení a umělé inteligence,“ říká komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková. I letos bude jednotlivým projektům věnovat pozornost nejvyšší management společnosti. „Nerdi“ odstartují 2. května.

Zajímavými oblastmi pro aplikaci těchto řešení mohou být:

1. Ukládání a zpracování dat

Státní správa – registry podnikatelů, soukromých osob apod.
Zdravotnictví – karty pacientů
Finanční služby – transparentní bankovní systémy, transakční údaje

2. Zjednodušení byrokratického aparátu

Státní správa – vyplňování daňového přiznání a jiných formulářů
Média – automatizace mediálních analýz
Telekomunikace – řízení kvality hovorů za pomoci robotů

3. Strojové učení a umělá inteligence

Výroba – optimalizace výroby a prediktivní údržba
Maloobchod/velkoobchod – personalizace služeb
Finanční služby – zabezpečení a ochrana dat, analýza rizik

Startupisté budou mít příležitost pravidelně se setkávat s odborníky a konzultovat s nimi své projekty, účastnit se zajímavých workshopů a získat profi zázemí pro rozvoj podnikání. „Tieto Nerds jsou naším pátým akceleračním programem, takže umíme odhadnout, co který projekt potřebuje. Díky společné práci na optimalizaci a urychlení jeho růstu si mohou startupy ušetřit spoustu zbytečných odboček. Současně získávají možnost stát se našimi členy a zapojit se tak do globální, inovativní komunity,“ dodává garantka za Impact Hub Ostrava, Marcela Kučová.

Samotný projekt bude zahájen 2. května a potrvá dva měsíce. V červnu se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů. Chcete vědět více? Sledujte www.tietonerds.hubostrava.cz nebo navštivte bezplatný Tieto Nerds MeetUp ve středu 5. dubna.

Zpět na všechny příběhy