Pošli to dál

Pavel Milan Černý vstoupil poprvé do Hubu jako kouč pro individuální i firemní klientelu a také jako dlouholetý majitel týmu finančních poradců. Ani v jedné z těchto cest však už nenacházel skutečné vnitřní naplnění. Cítil, že potřebuje změnu. Hledal pro sebe novou výzvu, která by ho dovedla k jeho životnímu poslání. A pak dostal nápad, že umožní lidem, aby se stali každodenními hrdiny.

„Uvědomil jsem si, že chci být plně zodpovědný vůči sobě, ostatním i planetě. Když mi jednou při běhání hlavou proletěla myšlenka e-shopu s ekologicky šetrnými produkty, začalo to všechno nabírat reálné obrysy,“ začíná Pavel své povídání. „Udělal jsem si prvotní výzkum a zjistil jsem, že skutečná konkurence v této oblasti v Česku v podstatě není. Drtivá většina z existujících internetových obchodů postrádá koncepci, ucelený sortiment a především přidanou hodnotu.“ Pavel nazval svůj projekt Econea a postavil jej na jasné vizi – umožnit lidem, aby začali u sebe tím, že budou dělat malé kroky každý den. Na e-shopu je možné nalézt téměř vše od solární nabíječky na telefon přes prací prášky až po nákupní tašky.

Pavel se dal dohromady se dvěma společníky a pracovali více než rok, aby Econeu dostali do aktuální podoby. Jak sám ale říká, jsou stále na začátku: „Pořád se učíme. Vrhli jsme se do toho po hlavě a rychle nám došlo, že v oblasti e-commerce nejdou věci tak rychle, jak by člověk chtěl. Věříme ale, že potenciál je obrovský, protože v současné době se kolektivní vědomí prudce mění směrem k udržitelnosti a souladu s přírodou. A proto dáváme lidem podněty a inspiraci k tomu, aby měnili své návyky a mohli změnit svět. Ten svůj. Víc není potřeba.“

Velkým krokem kupředu byla pro ně mimo jiné i účast na MASHUPu, kde Pavel sebral veškerou odvahu a vystoupil před 200 lidí na paletku slávy, aby jim během 200 vteřin řekl, proč dělá Econea z lidí každodenní hrdiny. Kromě zvýšení návštěvnosti e-shopu, znásobení počtu objednávek a nejsledovanějšího záznamu vystoupení na SlidesLive zanechala Pavlova prezentace v hlavách některých návštěvníků zásadní otázku: Co by se stalo, kdybych takhle inspiroval každý měsíc jednoho člověka? Kdybych to poslal dál?

www.econea.cz

Zpět na všechny příběhy