Superhrdinové a kšiltovky Hero Clan

Veronika Kovářová a Kateřina Vondráková absolvovaly v roce 2017 akcelerační program Social Impact Award. Jejich projekt od té doby úspěšně roste a navíc spustily vychytanou fundraisingovou akci. Jejich heslo? Každý má nějakou superschopnost! 

Pro podporu své neziskové organizace spustily akci NA HLAVU. Vydaly originální edici 50 kšiltovek, na jejichž tvorbě se podílelo 10 inspirativních osobností. Čepice byly odhaleny v polovině listopadu a pár kousků je ještě v prodeji! Všechen výtěžek poslouží k propojování expertních dobrovolníků s neziskovkami. Kšiltovky si můžete prohlédnout na jejich stránkách. Která se líbí vám?

V čem spočívá HERO CLAN? „Tvoříme neveřejnou databázi expertních dobrovolníků – klan hrdinů, kteří mají různé schopnosti a nebojí se je občas použít na pomoc neziskovým organizacím nebo projektům. My, Hero Hunters, tyto hrdiny hledáme a propojujeme s danými projekty, které mají problém podobné odborníky sehnat. Dohlížíme na komunikaci, zadání, průběh spolupráce a její zdárný výsledek,“ představuje projekt jedna ze zakladatelek.

Jak samy říkají, propojování lidí a hledání dobrovolníků dělaly odjakživa. Společně se rozhodly podporovat neziskový sektor a spojily své zkušenosti a kontakty tak, aby mu pomohly co nejvíce. „Věříme, že neziskovky dokáže schopný expert posunout kupředu.“

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Když jsme dohodily prvního dobrovolníka, lyžařského instruktora na výcvikový kurz organizace DownSyndrom, udělalo nám to velkou radost a nabilo nás to energií do dalších spoluprací. Další radost se dostavila s výhrou v Social Impact Award a zvyšujícím se počtem zapsaných hrdinů i odbavených požadavků,“ těší se z úspěchu Kateřina.

„Od SIA jsme si slibovaly především nakopnutí výdělečné činnosti. Dokázaly jsme si vydefinovat, jaká činnost nás může uživit, a díky čemu bude projekt udržitelný. Profíci ze sítě Impact Hub nám dávali rychlý feedback, který nám velmi pomáhal.“

Jejich cíl zůstává stále stejný – motivovat více a více lidí k expertnímu dobrovolnictví a přitahovat
další krásné projekty s přesahem.
Přidáte se?

Zpět na všechny příběhy