Chci psát příběhy se šťastným koncem

Hanka Jariabková se do Prahy přestěhovala v listopadu 2013. V mezičase si stihla obrátit život naruby, stát se členkou Hubu, naučit se česky, rozjet kurzy o psaní, nadchnout desítku lidí pro blogování a taky zjistit, že její cesta je teprve na začátku. Od září bude bydlet v Londýně, kde chce navíc vydat svůj první e-book a časem založit online receptář o bezlepkovém pečení.

Při rozhovoru s Hankou má člověk pocit, že tahle holka už musí žít tak minimálně tisíc let podle toho, co má všechno za sebou. Ve svých začátcích založila jeden z prvních fashion blogů na Slovensku, Stajl.sk, který během čtyř let dotáhla z nuly až k úspěšnému prodeji. Nezůstala ale jen u lodiček a kabelek, pravidelně přispívala i na MacBlog.sk. Všechny zkušenosti teď zúročuje ve své současné práci pro InnocentStore.com, kde se kompletně stará o obsah, branding i PR.

Jako čerstvá Hubačka se Hanka hrdinsky zúčastnila jarního SHARE, kde sdílela s účastníky tipy a triky na to, jak blogovat. „Samotnou by mě to asi nenapadlo. Bashka mě ale motivovala to alespoň zkusit a zpětně můžu říct, že to pro mě mělo obrovský přínos. Uvědomila jsem si, že psaní je pro mě skutečně důležité a taky, že chci i nadále inspirovat lidi, aby sami nalezli svůj happy ending,“ popisuje Hanka své pocity. Zanedlouho se už objevilo několik jejích workshopů i na serveru Naučme.se, které slavily úspěch v Praze i v její rodné Bratislavě.

Na Hančině téměř nekonečně dlouhém seznamu přání a snů svítí v prvních řadách vydání vlastních povídek, které zatím schovává v šuplíku. Jsou o obyčejných lidech, do jejichž životů vstupují sociální sítě a zamotávají je. „Věřím, že self publishing má velkou budoucnost. Petr Vágner, kterého jsem poznala v Hubu, právě pracuje na obálkách. Moc si přeju, aby moje knížka byla v prosinci ke stažení na Amazonu.“

Londýn na svůj seznam napsala už v deseti letech, stejně tak jako New York. „Vždycky jsem cítila, že chci žít jinde. Stěhování do Anglie jsem plánovala, ale příležitost přišla mnohem dřív, než bych čekala.“ Hanka nám zamává na konci léta a od září už bude pracovat na svých snech z jiného časového pásma. „Hub mi pomohl se v Česku usadit, byť to bylo na chvíli. Získala jsem spoustu kontaktů, příležitostí i skutečných přátel. Proto mu zůstanu věrná i dál a najdu si pracovní místo v jednom z těch londýnských.“

Zpět na všechny příběhy