Chytrá myšlenka Moravskolezského kraje zná své vítěze

Ceny jsou rozdány! Chytré technologické projekty usilovně akcelerovaly, vzdělávaly se a teď předstoupily před veřejnost i odbornou porotu. Které z nich si v rámci show Impact Hub MashUp odnesly ocenění 100 000 Kč a uznání publika?

Závěrečný večer se nesl v příjemném duchu – 10 akcelerovaných projektů představilo své chytré a inovativní nápady. Viděli jsme Vozejkmap, Keylog, Miomove, Airsun, ITS analýza dopravy, Aquaponics, CodeFlow, Dustee, Smart Timber Bridge, FairBox.

Ocenění hejtmana Moravskoslezského kraje získal projekt CodeFlow, který pomáhá pokročilou datovou analýzou a strojovým učením k odhalování chyb v programování.

Náměstek pro dopravu Moravskoslezského kraje ocenil tým FairBox, který vyrábí unikátní poštovní krabici umožňující zákazníkovi zkontrolovat zboží z e-shopu ještě před převzetím.

Publikum pak nejvíce zaujal projekt Dustee, chytré měřicí zařízení, které zachytí prachové částice o velikosti až 1/50 lidského vlasu a měří okolní teplotu, vlhkost nebo třeba stupeň UV záření.

Překvapením večera bylo zvláštní ocenění vedení kraje pro projekt miomove, zabývající se analýzou došlapu a poskytující online zpětnou vazbu uživateli o vyváženosti jeho běhu či chůze.

„Těší mě, že jsou u nás odvážní vizionáři. Jsou to ti, díky kterým se bude náš region i nadále dynamicky vyvíjet. Doufám, že se všem těmto nadaným lidem podaří uchytit nejen v našem kraji, ale že odtud prorazí i na světový trh. Přesně tak jsme totiž celý program zamýšleli,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

10 startupů vybrala ze 40 přihlášených odborná porota ve dvou kolech výběru. Všechny projekty prošly pod vedením zkušeného mentora podzimní tříměsíční akcelerací plné odborných workshopů a konzultací s profesionály. 

Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje je realizována spolkem Hub for Change a financována z dotace Moravskoslezského kraje.

Zpět na všechny příběhy