Hrdinové z paletky slávy

Naše planeta je sice modrá, ale pitné vody je na ní zhruba tak 1 procento. Dost málo na to přežít dalších pár století. Naštěstí si to občas někdo uvědomí a chce s tím něco udělat. Třeba Michal z Výzkumného technologického institutu, který rozjel projekt Pitná voda z prasečí kejdy. Prezentoval ho spolu s devítkou dalších nadějných podnikatelů ve čtvrtek na 23. MashUpu v pražském Hubu.

10 slidů a 200 vteřin. S tím si parta prezentujících musí vystačit, ať už jde o lokální mobilní aplikaci či složitou technologii s ambicí změnit dění na celé matičce zemi.

Trio nejlepších z Hub MashUp Vol 23

Flowerchecker

Ondra se na paletce slávy pochlubil mobilní aplikací na rozpoznávání rostlin. Stačí vyfotit kytku, tu si hned vezme do parády tým botaniků, exemplář identifikují a pošlou odpověď za poplatek 20 Kč do mobilu tazatele. Aplikace má klíčící fázi úspěšně za sebou, aktuálně určí stovky květin denně ze všech koutů světa a využila ji i policie, když potřebovala ověřit podezřelé “políčko”. Publikum poslalo tým Flowerchecker na bronzovou příčku.

Loono.cz

Katka na MashUpu představila neziskovou organizaci Loono.cz, která vzdělává veřejnost v oblasti prevence a léčby onkologických onemocnění u žen a spolu s tím pomáhá již nemocným ženám a jejich rodinám. Hezkou prezentaci doplnila i umělá prsa, která si všichni příchozí mohli osahat a osvojit si správnou techniku preventivního vyšetření.

Především pánové neváhali a trénovali hmaty jako diví. Loono.cz sklidilo zasloužené ovace a Katka se mohla radovat z druhé příčky a pozitivní zpětné vazby všech přísedících.

Pitná voda a peletky z prasečí kejdy

V druhé půli MashUpu na paletku vystoupal Michal z Výzkumného technologického institutu. S nadšením i sympatickým nadhledem ukázal publiku, jak se z prasečí kejdy vyrobí pitná voda či topivo. V prvním momentě byste v publiku našli i pár nevěřících Tomášů, brzy ale všem došlo, že se možná dívají na technologii, která by mohla přinést užitek celé planetě. Drink z prasečí kejdy šel u baru na dračku a Michal se stal celkovým vítězem Hub MashUpu Vol 23.

Kdo všechno na paletku slávy vystoupil?

★ BlikCvak – www.blikcvak.com
★ Tyinternety – www.tyinternety.cz
★ FlowerChecker – www.flowerchecker.com/cs
★ Psaní Hravě – www.psanihrave.cz
★ Rescue – www.rescuefashion.com
★ Pitná voda a peletky z prasečí kejdy – www.vti-cz.com/reference/video-18
★ Vysvětli.cz – www.vysvetli.cz
★ Ideasense – www.ideasense.cz
★ Rekola – www.rekola.cz

Zpět na všechny příběhy