Hrdinové z paletky slávy

Čtvrteční večer se v pražském Hubu nesl v podobě série rychlých prezentací již na 24. MashUpu. Na paletku slávy vystoupilo osm hrdinů, z nichž každý měl 200 sekund na představení svého projektu. Skvělé nápady, jak zachránit životní prostředí se střídaly s technologickými novinkami a propracovanými obchodními záměry. Absolutním vítězem se stal Jirka Rozvařil a jeho aplikace Lepší místo. Jako výhru si odnesl burácivý potlesk publika a pozvání na oběd se spoluzakladatelem Hubu Petrem Vítkem.

Hub MashUp Vol 24: Trio nejlepších

Lepší místo

Naštvat se je někdy fajn, protože to může člověka kopnout velmi rychle kupředu. Stejně tomu bylo i s Jirkou Rozvařilem, který tak dlouho chodil kolem zbytečné hromady asfaltu vysypaného na trávě, až se s tím rozhodl něco udělat. S kolegy naprogramoval webovou aplikaci, která v jeho rodném Kolíně mapuje místa, kde je třeba zásah úřednické síly. Po čtyřech letech od spuštění funguje ve spolupráci se státní správou v několika desítkách měst a má na svědomí opravu či zvelebení stovek míst pro lepší život nás všech.

ZAZA bottles

Iniciativ, které se snaží dostat kohoutkovou vodu do restaurací i domovů, je mnoho. Zuzana Cabejšková však se svým konceptem ZAZA bottles bojuje proti petkám zcela novým způsobem. Má v plánu vyrábět bioplastové lahve s designovými obaly a současně pracovat na partnerství s gastronomickými zařízeními, aby bylo možné si je na jakémkoli místě také doplnit. Pokud úspěšně skončí crowdfundingová kampaň, kterou Zuzka před pár dny rozjela, svět se může těšit na kvalitní produkty, z jejichž prodeje navíc půjde 50 % na budování pítek ve veřejném prostoru.

Židlomat

Adam Motvička se rozhodl skoncovat s prací v pyžamu a pracovat mezi lidmi. Místo chození po kavárnách či členství v coworkingu ale zvolil netradiční přístup. Vytvořil web, kde firma nabídne zdarma stůl a židli ve své kanceláři freelancerům, kteří k ní mohou přijít pracovat na svých věcech. Díky takovému propojení mohou obě strany získat cenné kontakty, vyměnit si zkušenosti či jen tak zajít na pivo nebo rovnou začít spolupracovat.

Kdo všechno na paletku slávy vystoupil?

★ Paletky | http://www.paletky.cz/
★ Zazabottle | http://zazabottles.com/
★ YELP | http://www.yelp.cz/
★ Židlomat | www.zidlomat.cz
★ Lepší místo | www.lepsimisto.cz
★ Finematic | www.finematic.cz
★ Microlab | www.microlaboratory.cz
★ Storyous | http://pro.storyous.com/cz/pokladni-system/

Zpět na všechny příběhy