Jak začít podnikat během 2 měsíců?

Už několik let sníte o podnikání. Tušíte, že vás bude bavit a naplňovat, ale bojíte se, to zkusit. Nejčastěji nad ním přemýšlíte na nudné přednášce ve škole, nebo v zaměstnání, když zrovna pracujete na něčem, co vám nedává smysl a co vám slouží jen jako obživa.

V této chvíli řešíte několik problémů. Nevíte, jestli váš projekt bude někoho zajímat, bojíte se, že se nevyplatí a netušíte, jak se do svého nápadu pustit. „Mám nejdřív založit firmu nebo si udělat živnostenský list? Kde se taková firma zakládá? Jak najdu první zákazníky? Jak mám dělat marketing a jak zjistím, jestli se svým nápadem vůbec uživím?“ Máme pro vás dobrou zprávu – nejste první ani poslední, kdo si klade podobné otázky. V průběhu života něco podobného řeší každý druhý, nicméně málokdo se opravdu odhodlá s tím něco udělat. A tady přichází vaše příležitost se odlišit.

Jak nad podnikáním uvažujeme my

My věříme, že podnikání se dá naučit, a abyste v něm byli úspěšní, nemusíte mít talent od boha nebo obrovské štěstí. Podle nás jsou v podnikání důležité docela jiné věci. A to hlavně dostatečná vytrvalost, schopnost plánovat a opravdu se zaměřit na své zákazníky. Ideální je vyřešit jim problémy, které je skutečně trápí. Potom nemůžete selhat. Lidé totiž rádi platí za produkty/služby, které jim pomáhají a usnadňují život.

A teď, jak to udělat…

Stát se úspěšným podnikatelem trvá roky. Jako u čehokoliv jiného, ať už jde o sport, vaření nebo zpívání, je nejlepší se učit od někoho, kdo už něco podobného umí a vyzná se.  Jistě, můžete se zdarma podívat na online návody, najít si manuály nebo recepty a učit se na vlastní pěst. Vaše cesta za úspěchem ale bude trvat mnohem déle a pokud to dřív nevzdáte, zřejmě nebudete ani tak dobří, jako když vás povede trenér, babička nebo muzikálová hvězda.

Proč by to s podnikáním mělo být jinak? Vtip je v tom, že váš mentor taky kdysi začínal a byl ve stejné situaci jako vy. To, že je nyní mistrem je spíš než náhodou nebo jeho  nadpřirozenými schopnostmi způsobeno tím, že se dané oblasti či dovednosti věnuje opravdu dlouho.

10 000 hodin k dosažení mistrovství

Skvělé je, že nemusíte strávit 10 000 tisíc hodin na tom, abyste byli v podnikání úspěšní. Pro začátek bude stačit, když strávíte 1 hodinu na tom, že si sepíšete, o čem váš projekt bude, co vás motivuje a koho bude zajímat. No a následně nám tyto informace můžete vložit do nezávazné přihlášky. Za přihlášku nic neplatíte, pouze nám sesumírujete základní myšlenky, abychom se společně zorientovali.

Pokud bude mít vaše přihláška hlavu a patu, máte vysokou šanci získat mentora, díky kterému se vyhnete slepým uličkám. Přidáme expertní konzultace různorodých témat, se kterými si nevíte rady + další podporu, která už se liší podle zvoleného programu.

Mám společensky prospěšný projekt

Hurá! My opravdu zbožňujeme projekty, které myslí i na ostatní. Proto organizujeme Social Impact Award. Akcelerační program, který probíhá už ve 22 zemích světa a je zdarma! Pokud chcete  pomáhat lidem nebo životnímu prostředí a láká vás  možnost vyhrát až 1500 Euro do začátku, hlaste se do 30. dubna. Čekají na vás služby v hodnotě 160 000 Kč. A pokud stále váháte, přečtěte si náš článek 10 důvodu, proč jít do Social Impact Award.

Můj projekt je čistý byznys

I byznysovým nápadům máme co nabídnout. Náš program Impact Hub Ideation sice není zdarma, ale definitivně se vyplatí. Chcete vědět proč?

V programu získáte na 2 měsíce mentora, jehož služby v součtu stojí přes 30 000 Kč (hodina mentoringu obvykle stojí okolo 4000 Kč/hod). Také získáte přístup až ke 3 expertům na veškeré oblasti týkající se podnikání, od marketingu po strategické plánování, v hodnotě přes 10 000 Kč (hodina expertní konzultace vychází přibližně na 3500 Kč/hod). A v neposlední řadě se na 2 měsíce stanete členy Impact Hubu a získáte přístup do komunity více než 1700 podnikatelů, kteří vám se vším rádi poradí nebo se dokonce stanou vašimi prvními zákazníky (hodnotu kontaktů těžko spočítáme, ale zeptejte se jakéhokoliv podnikatele a řekne vám, že kontakty jsou to nejcennější, co má).

Hodnota programu je tedy přes 40 000 Kč a vy vše získáte za pouhých 11 495 Kč (které můžete zaplatit i na splátky). Víme, že na začátku podnikání není peněz nazbyt a ani nechceme, abyste se rozhodli zaplatit skoro 12 000 Kč na základě jednoho článku. Proto navrhujeme, abyste nám o svém nápadu napsali, my vás pozveme na kafe nebo si zavoláme a společně probereme, jak vám můžeme pomoc a jestli je váš nápad pro náš program vhodný. Pokud chcete více informací, tak koukněte na stránky nebo nám rovnou napište. Taky si můžete přečíst rozhovor s koordinátorkou programu Karlou.

A proč zrovna Impact Hub?

Protože se rozvoji startupů, firem a neziskovek věnujeme už 11 let. Za tu dobu jsme podpořili více než 350 projektů. V současné chvíli akcelerujeme přibližně 100 projektů ročně, a jsme tak zdaleka největší co se rozvoje podnikání týče v celé České republice. Působíme ve 3 různých městech – v Praze, Brně a Ostravě. A mezi nejznámější projekty, kterým jsme pomohli dobýt svět, patří například Rekola, Pragulic, Czechitas, Ke kořenům nebo aplikace Záchranka.

Zpět na všechny příběhy