Čteme za vás: Knížky nejen pro děti

Vybrat zajímavou a kouzelnou knihu, která bude potěšením pro vaše dítko i pro vás, může být zapeklitý úkol. Zeptali jsme se na tipy našich kolegů-rodičů a přinášíme vám ty nejlepší.

Ruce v hlíně od Kirsten Bradley

Tvořivá kniha pro malé i velké zahradníky se spoustou nápadů, do čeho se společně s dětmi můžete pustit. Stačí prolistovat a přepadne vás chuť zabořit ruce do hlíny.

Retrohraní od Alice Kavkové

Stýská se vám občas po vlastním dětství plném her před domem? Alice Kavková sepsala moderní encyklopedii, ve které najdete návody na přebírání provázku, tleskačky, cvrnkání kuliček nebo městečko Palermo. Kniha je zkrátka návod, jak se vrátit v čase a společně si užít volné chvíle (bez počítačů ;).

Agnes a Zakázaná hora od Veroniky Hurdové

Příběh o dospívající dívce, která hledá svůj dar a své místo. Agnes i čtenáře čeká spousta úkolů a sebepoznání a 503 stran s krásnými ilustracemi. 

Hilda od Luke Pearson

Novodobá Pipi dlouhá punčocha, opředená severskou fantazií, která vás provede světem dětských strachů a velkých vítězství. Světem, který nás vrací do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát třeba při stanování v dešti.

Bylinkář od Moniky Golasovské

V domku u lesa žije babička Kytička, která zná každou bylinu, strom i keř a dobře ví, jak s jejich květy, plody či kořeny nejlépe naložit. V téhle nádherně ilustrované knížce se s vámi o svá tajemství podělí.

A jako Antarktida od David Böhm

Naučná knížka z dílny výtvarníka Davida Böhma (mj. Hlava v hlavě, Ticho hrocha). Schválně, kolik toho víte o nejméně probádaném kontinentu? 

Jedna dvě v leseJana Kloučková Kudrnová, Petra Tomášková
Říkáte si někdy “Ach, kdyby tak existovala knížka, která rozvine matematické myšlení předškoláka, aby matice přišel na chuť”? Jedna tu je. Říká, že nikdy není pozdě dát si dohromady jedna a jedna, učí hrou a navíc rozvíjí představivost. 

Po napsání článku máme chuť si je všechny tituly koupit! ❤️️ Vzpomenete si ještě, která kniha okouzlila v útlém věku vás? Další tipy, zajímavé odkazy a články najdete na našem Facebooku a LinkedInu.

Zpět na všechny příběhy