Lidé bez domova provází turisty Prahou

Projekt Pragulic vznikl v rámci prvního ročníku soutěže Social Impact Award na jaře 2012. Jde o společensky prospěšný podnik, který zahraničním i domácím turistům poskytuje netradiční prohlídky Prahy. Trasy vedou především po odvrácených místech města a průvodci jsou bezdomovci či lidé s bezdomoveckou zkušeností z minulosti. Jejich výdělek tvoří  50 % z každé vstupenky. Za tyto peníze si mohou zakoupit jídlo, nocleh nebo ušetřit něco do budoucna, výhledově i změnit svůj způsob života.

Pragulic je jedna z nejpopulárnějších aktivit, která je v Hubu realizovaná. Pravidelně je oslovují novináři, objevují se v denících i na internetu jako ukázka skvělého příkladu společensky prospěšného podnikání. Za poslední dva roky získaly i řadu dalších ocenění – Sozial Marie, Erste Foundation Award for Social Integration, Fidelity Future Impact Prize aj.

“Tenhle typ podnikání tu pořád ještě není moc známý. Někteří lidé byli k Pragulicu skeptičtí. Snažíme se v této oblasti dělat osvětu a vysvělovat, co to je společensky prospěšné podnikání. Mluvíme na konferencích a přednáškách. Doufám, že i díky našim úspěchům v zahraničí budeme moct ukázat, že to funguje a změníme tak pohled i u nás.  Je to jiný způsob uvažování o světě. Jde o podnikavý přístup k řešení problémů. (Tereza Jurečková, spoluzakladatelka)

Zpět na všechny příběhy