Loučení Hubí optimistky

Veronika Dubská je v pražském týmu Impact Hubu už 3,5 roku. Vypracovala se z pozice co-hosta přes community managerku až k business developmentu. Souběžně pomáhala budovat ostravský Impact Hub, který do prosince vedla. Začátkem tohoto roku Veru odchází, a tak jsme ji požádali o rekapitulaci. Málokdo zná totiž Impact Hub tak dobře jako ona.

Propadlá své práci

Když se před lety vrátila do Prahy na navazující magisterská studia, absolvovala v Impact Hubu pětidenní školení a okamžitě se zamilovala. Hub ji učaroval hlavně tím, jak byl jiný a přátelský. „Nedávno jsem našla svůj motivační dopis. Psala jsem v něm, že nechci, aby to znělo neskromně, ale Hub a já se navzájem potřebujeme,“ směje se Veru. Když ji vzali, bylo v týmu jen 14 osob – brzy jich bude dvojnásob a tým pořád roste.

„Co bych poradila nováčkům? Aby si užili všechnu tu inspiraci. Já se od našich zakladatelů učím dodnes. Každý má jinou osobnost a jiné talenty, ale v jejich jednání jsou nesmazatelně propsány Hubí hodnoty. Důvěra, odvaha a spolupráce – to dělá Hub Hubem. A pak je třeba Impact Hubu trochu propadnout, nebát se a věřit. Třeba Petr Vítek vždycky připomíná, že se mají do práce zapojit i emoce – ty jsou dle něj silnější než myšlenka. Možná to není pro každého, ale v Impact Hubu tohle prostě platí,“ stvrzuje po letech. A zároveň podtrhuje respekt a ohleduplnost, která tým prostupuje: když se u ní projevilly příznaky vyhoření nebo nestíhala s diplomovou prací, tým ji uklidňoval a podpořil.

Nekonečně příležitostí

Veronika je živým důkazem toho, co Impact Hub nabízí členům i samotnému týmu. Jak říká Zdeněk Rudolský v medailonku na portálu COCUMA: „Hub je úžasný místo, které pomáhá lidem postarat se sami o sebe.“ Veru s tím naprosto souhlasí: „Cokoli chceš, můžeš. Nikdy na to nejsi sám a pokud jsi proaktivní, dostaneš prostor. Je ale potřeba být trpělivý. Naše prostředí možná někdy působí jako idylka, ale i tady máme milión procesů a pravidla.“

Nicméně čekání se vyplácí ve všech ohledech. Veru potvrzuje, že bylo kdysi jednání s partnery či členy spíše o nadšení pro myšlenku. Nyní už může Impact Hub prezentovat konkrétní výsledky a vysloužil si post rovnoprávného partnera. „Sledujeme úžasnou proměnu. Startup nebo společensky prospěšné podnikání už nejsou prázdnými pojmy. V Ostravě to jde pomaleji a Impact Hub si místní renomé teprve buduje. Nicméně je vzrušující být u toho a start ostravského coworkingu je úspěch, který mě neskutečně těší,“ vysvětluje s odstupem Veru.

Komunita jako přidaná hodnota

Veronika mluví o Hubím týmu jako o cenných parťácích. Nesčetněkrát se s kolegy vydala na teambuildingové chaty nebo objížďku zahraničních Hubů. Utkvěl ji zvlášťě ten v Zurichu. Sídlí v hipsterské čtvrti, kam prý dokonale zapadá, má vlastní včelí úl a zvláštní poznávací znamení – nachází se pod železničním viaduktem, přímo pod kolejemi. Oficiálním jazykem je tady angličtina, stejně jako třeba v Berlíně. Síť Impact Hubů tím bourá možnou jazykovou bariéru.
„Máme Hub Passport a nově aplikaci Hubert, takže cestovat napříč Impact Huby je čím dál, tím snadnější. Dostáváme od našich členů spoustu fotek z Hubího nomádění po světě. Dokonce se jeden z pražských členů plánuje přestěhovat do zahraničí a cíleně vybírá jen z měst, kde je Impact Hub. Je pro něj zárukou příjemného pracovního prostředí a skvělého přístupu ze strany týmu. Navíc v Hubu věnujeme stejnou pozornost a péči nejen členům, ale i klientům nebo stážistům. Například pokud někomu nesvedeme pomoct, alespoň jej odkážeme na toho, kdo to svede. To mám na Hubu ráda,“ komentuje svou práci Veronika.

Loučení s Hubem

Nasnadě je otázka, proč tedy odcházet. „Ještě jsem relativně mladé děvče,“ culí se. „Pod vlajkou Hubu pracuju na budování vztahů, hledání nových příležitostí, propojování a vedení lidí. Chci zjistit, zda mi to půjde také jinde. Chci poznat další firemní kultury a získávat nové zkušenosti. Třeba se s nimi do Hubu vrátím. Kdo ví?“

Zpět na všechny příběhy