Martin Havlín: Jak mi komunita a prostředí Impact Hubu pomohly rozvinout podnikání

Ať už hledáte pracovní zázemí pro svou firmu nebo pro sebe samého, Impact Hub kromě stolu, židle a skvělé kávy, nabízí také možnost seznámení se s lidmi z různých oblastí podnikání, kteří pro vás mohou být velkým přínosem. Jedním ze členů našeho coworkingu je také Martin, zakladatel firmy Digiamo, která se specializuje na online marketingové služby.

Rosteme s vámi

Martin se poprvé setkal s online marketingem v roce 2012, od té doby se v oblasti PPC, SEO, sociálních sítí a tvorbě webů zdokonaloval. V roce 2018 se rozhodl změnit prostředí z home office na coworking. Po krátkém průzkumu začal trávit většinu svého pracovního týdne u nás v Impact Hubu. Klientela neustále rostla a práce začalo být víc než času. Martin se rozhodl k sobě přibrat pár šikovných lidí. Tím oficiálně vznikla firma Digiamo. Na přelomu roku 2019 a 2020 hledal Martin vhodné prostory pro svou první kancelář. V té chvíli jsme malou kancelář neměli k dispozici, a tak nás Martin na několik měsíců opustil. Srdce, přátelská atmosféra, komunita a rozumná cena ho však po prvním e-mailu o volné kanceláři  přivedly i s celým týmem zpět.

Příležitosti jako na dlani

Martin u nás nejen rozjížděl podnikání, založil svou firmu a najal první zaměstnance. Účastnil se také brněnského Impact Hub MashUpu, kde s kamarádem prezentoval svůj vedlejší projekt Motiano, díky kterému se setkal se zakladatelem Skinners, Petrem Procházkou, který mu poradil s možnostmi financování projektu.

“Impact Hub je pro mě především zázemím, kam se těším do práce. Umožnil mi setkat se s lidmi z různých oblastí podnikání, jako například s Petrem Procházkou ze Skinners, který mi dal pár rad ke spuštění projektu na Kickstarteru. Sám tam měl totiž jednu z nejúspěšnějších kampaní v Česku, takže jsem velice ocenil jeho zpětnou vazbu.”

Je to o lidech

Začátky podnikání nejsou jednoduché pro nikoho, a nebyly ani pro Martina. Trávil dlouhé hodiny u pracovního stolu a občas pozapomněl na nějaký ten oběd či večeři. Proto vždy ocenil, když z nějakého cateringu zbylo pár bagetek, které se objevily na našem už vyhlášeném “rohu baru” s cedulkou “take me”, která ho nemusela dvakrát pobízet. 🙂 

Pokud váháte, zda je coworking pro vás vhodnou volbou, můžete se inspirovat Martinovými zkušenostmi. Když začínal a neměl ještě svůj tým, pomáhala a podporovala ho naše komunita. Ve stejné době u nás vznikala i firma Koala42, která se ve svých začátcích podnikání také zaměřovala na online marketing. Společně s Martinem byli v úzkém kontaktu a navzájem si pomáhali.

Hledáte místo plné inspirace a podpory? Jsme místem, kde to dokážete. Stavte se. 😉

Martin Havlín

Ve své firmě Digiamo nabízí online marketingové služby, především SEO, PPC, webovou analytiku, sociální sítě a tvorbu webů. Pochází z podnikatelské rodiny. Jeho rodiče vlastní překladatelskou agenturu a jazykovou školu Presto. Měl příležitost vyzkoušet si spoustu pozic, a když se v roce 2012 dostal k online marketingu, zamiloval se a zůstal u něj. 

Chcete se dozvědět více? Digiamo můžete sledovat na FacebookuInstagramu i LinkedInu. Pokud vás zajímá online marketing, omrkněte články na jejich webu.
Chcete se seznámit s Martinem? Napište mu na LinkedIn, Facebook nebo Instagram. Nebo pokud sportujete jako Martin, spojte se na Stravě. 🙂

Zpět na všechny příběhy