Naše záložky: sbíráme pro vás cool odkazy!

Naše záložky: Největší průzkum o klimatu a drzé Spotify

Hledáme best of internet za vás! Dnem i nocí procházíme chytré servery a sbíráme cool odkazy, které stojí za pozornost.

 

Co nás zaujalo tentokrát

Vize z krize je podcastová série, kterou vytvořil Český rozhlas a nabízí inspirativní vize pro rok 2021. Vyslechněte si třeba Adama Gebriana, Lucii Smolkovou nebo Radku Denemarkovou. 

Co si myslí čeští středoškoláci? To už po páté zjišťovala organizace Člověk v tísni. A hlavní zjištění? Jako největší celosvětový problém vnímá mladá generace klimatickou změnu (55 %). A co dalšího výzkum zjistil?

Díky aplikaci Strategic IQ, kterou vytvořilo Světové ekonomické fórum, získáte snadno a rychle přehled o aktuálních společenských tématech, jako jsou umělá inteligence, síť 5G nebo cirkulární ekonomika. K jednotlivým tématům najdete pohromadě spoustu článků, videí a infografik. Uživatelské recenze mluví za vše: “Tuto appku vřele doporučuji všem, kteří potřebují být dobře informovaní.”

Průzkumu OSN The Peoples‘ Climate Vote k otázce klimatu se zúčastnilo 1,2 milionu lidí v 50 zemích a jde o dosud největší výzkum veřejného mínění o klimatické změně. Z výsledků vyplývá, že ⅔ dotazovaných si myslí, že klimatická změna je globální hrozbou, přitom s tím nejvíc souhlasí mladí 14-18 let. Pokud si nechcete procházet celou studii, dobře ji shrnuje článek deníku The Guardian.

How Bad Is Your Spotify? Tuhle aplikaci objevil náš grafik Víťa – na našem Facebooku můžete každý týden sledovat hashtag #VíťovyAppky. Pokud máte dost odvahy nechat umělou inteligenci nekompromisně zhodnotit (a zkritizovat) všechno, co posloucháte a zbožňujete, jen do toho! 


Z Twitteru: A jak probíhá vaše společenská izolace?


Máte nějaké otevřené záložky, které byste chtěli doporučit ostatním čtenářům? Napište nám o nich na e-mail [email protected].

Zpět na všechny příběhy