Návštěva ze Španělska aneb jak jsme se zapojili do programu EOI Madrid

Evropský sociální fond (ESF) ve Španělsku využívá směrnic Národního operačního programu pro zaměstnanost, výcvik a vzdělání. Díky tomu vznikl projekt “European Coworking EOI”, který ve svém programu umožňuje propojení mentorů a podnikatelů z celé Evropy. V rámci programu tak mohou účastníci vycestovat do partnerské země, kde se jim 5 týdnů věnují místní mentoři.

Impact Hub se také zapojil, a proto se v květnu do Prahy na pár týdnů přestěhoval Eric z jihu Huelvy, Leticia z Jaenu a Andrea z Bascicka – španělští začínající podnikatelé, kterým se věnovali samotní zakladatelé Hubu – Petr Vítek, Jakub Mareš a Zdeněk Rudolský.

 

 

Leticia López Aguilar

Leticia pracuje na projektu, který je založen na audio a hlasové produkci (voice over, jingly a hlasová imitace). Je novinářkou a má letité zkušenosti z rádia. Rozhodla se založit svůj vlastní podnik, protože umí už od mailička skvěle imitovat  a jeden z producentů španělské televize ji doporučil do těchto schopností investovat.

Eric Sanchez

Eric Sanchez založil hned 2 společnosti. Té první říká “továrna na software” a jejím prostřednictvím pomáhá podnikatelům neustále inovovat již zavedený. Také vyhledává technické nástroje pro velké společnosti, kdy se projekt manager Ericovy firmy stává CTO dané společnosti a vytváří a vede tým, který je jim sestaven přímo na míru. Společnost je partnerem mnoha start-upů v oblasti rozvoje, designu a project manager skills.

Druhou Ericovou činnosti je start-up, který na trh uvádí mobilní aplikaci pod jménem Checkin app. Aplikace je navržena tak, aby usnadnila vlastníkům nebo managerům prázdninových apartmánů celý proces registrace, pobytu a odhlášení hostů v daném apartmánu. Pomáhá s vyplněním dokumentů, které jsou ze zákona povinné (osobní data, podpis smlouvy, odeslání dat na policii) a uchovává je v cloudu.

Andrea Garín Villanueva

Andrea pojmenovala svůj projekt The Best 5. Je založen na porovnávání tísíců článků a názorů na produkty, které vyhledáváme online a nabízí jen 5 nejlepších doporučených produktů, abychom nemuseli procházet všechny nepotřebné informace.

Všem se v Praze moc líbilo. Díky přátelským vazbám místní komunity se mohli vydat na výlety a díky péči moudrých mentorů posunuli své projekty zase o kousek dál. Držíme všem třem palce!

Zpět na všechny příběhy