Pomáhají ženám po mateřské s návratem do práce a slaví obrovský úspěch

Ready Woman je název 3měsíčního vzdělávacího kurzu určeného maminkám s dětmi do 12 let, které jsou na rodičovské dovolené nebo nezaměstnané a hledají si práci. Po intenzivních měsících práce projekt nakonec zvítězil ve finále programu Impact First a my si povídali s jeho zakladatelkou Petrou Petruškovou – o kavárně s dětskou herničkou, o tom, proč podnikání nevzdala a o plánech na rozšíření. 


Petro, gratuluju k vítězství v Impact First, to je obrovský úspěch, jaký z toho máš pocit?

Nejdříve jsme měli obrovskou radost, pak nám ale došlo, že je to i obrovský závazek. Proto teď musíme makat ještě víc než dosud. Výhru se snažíme co nejvíce využít k naší propagaci. Píšeme články do novin, komunikujeme s městem a firmami.

„Díky Impact First však víme, že to dokážeme.“

Zpátky na začátek. Co tě vedlo k založení projektu Ready Woman? 

Vše začalo před 6 lety, když jsem ve Frýdku Místku založila kavárnu s dětskou hernou, Lumpíkov, ve které pravidelně probíhaly kroužky pro děti, ale také besedy s psycholožkami. Chtěla jsem ženy i vzdělávat. Bohužel o to nebyl moc zájem. Nainvestovala jsem do projektu 1,5 milionu, které splácím doteď, a postupně mi začalo docházet, že si na sebe Lumpíkov nemá šanci vydělat. Vše se mi začalo sypat a byla jsem připravena to vzdát. 

Proč jsi to nakonec nevzdala?

Naštěstí jsme v té době získali dotaci na projekt Stejná šance, což je vlastně nyní Ready Woman.

Čemu se tedy v projektu Ready Woman věnujete?

Pořádáme pro ženy na mateřské dovolené různé kurzy, hlavně kurzy IT, angličtiny, marketingu a obchodu. Ale také se zaměřujeme na kariérní poradenství a koučink. Ve zkratce pomáháme ženám s návratem do práce. A jelikož je nízká nezaměstnanost, máme velký přínos také pro firmy, kterým vracíme zaměstnankyně se zdokonalenými znalostmi.

A je o takové služby zájem?

Obrovský! Všechny účastnice našich kurzů byly nadšené a našly si po mateřské dovolené práci. Některým to prý i zachránilo manželství. V současné chvíli už máme naše služby mnohem vychytanější a součástí je i dětská skupina, která je otevřená do 17:00 a pomáhá tak ženám, které se vracejí pozdě z práce. 

Prošli jste akcelerací, pomohlo vám to v něčem?

Před Impact First jsme mysleli, že bez dotací nemůžeme fungovat. Nicméně během akcelerace se naše myšlení otočilo přesně naopak. Náš mentor nám neustále přinášel pohled z firemního prostředí a snažil se nám trochu toho byznys myšlení vštípit, což se mu, doufám, povedlo. Během těch 4 měsíců se stal členem našeho týmu a i když už akcelerace skončila, tak nás stále podporuje a věnuje nám svůj čas. Bez něj bychom to vzdali už na začátku. Díky němu a účasti v akceleraci máme ale svůj první kurz už 1. října a dokonce bez dotací! Za to moc děkujeme. Můžeme tak změnit dalších 100 ženských životů, udělat šťastnějšími přibližně 100 mužů a okolo 150 dětí.

Co plánujete teď?

Aktuálně se chystáme na rozšíření projektu do Ostravy, takže věříme, že naše čísla skokově porostou.


Zajímá vás Lumpíkov a projekt Ready Woman? Mrkněte na jejich webovky. Více o Impact First, akcelerátoru věnovaném společensky prospěšnému podnikání a neziskovkám, naleznete na stránkách programu. Pokud potřebujete pomoct s rozvojem svého projektu, napište nám na [email protected] a společně to vymyslíme!

Zpět na všechny příběhy