Pozitivní frekvence

Většina lidí pravděpodobně ví, že existuje nezaměstnanost, že se stávají dopravní nehody, že občas zaprší a že s politikou je to jako na houpačce. Média nám takové informace předkládají dennodenně a pozitivních zpráv je jako šafránu.  Kamarádky Alena s Janou se rozhodly tomu učinit přítrž a založit rádio, které vysílá do světa optimismus a energii. I právě proto je jejich hlavní motto „Nechte se naladit“.

Alena se stala členkou Hubu poměrně nedávno, za tu dobu si ale s námi už stihla vystřihnout jeden rozhovor a zazářit na Mashupu: „Společnost učí lidi, že je normální vnímat negativní věci. My máme jiný názor, ale přesto nemáme ambici něco měnit či otáčet se zády ke katastrofám a tragédiím, které se na světě dějí. Nabízíme prostě alternativu pro ty, kteří chtějí své dny prožívat v klidu a pohodě.“ Z M Radia se první takty ozvaly na Apríla, od té doby funguje 24/7 a za týden přehraje více než 2000 písniček z české i zahraniční hudební sféry. „Máme úspěch i se španělskou muzikou, která se v Česku moc nehraje. Moderní pop a rock prokládáme i klasikami z 80. a 90. let a občas zazní i nějaká starší pecka,třeba i pohádková. Čas od času poctí naši frekvenci i Matuška nebo Gott,“ vyjmenovává Alena.

Přestože se rádiový tým skládá zatím s pár lidí, koncepčně budují ze svého koníčku byznys, který by je mohl jednoho dne i spolehlivě živit. Každý měsíc narůstá nejen poslechovost, ale i počet moderovaných pořadů. „Jedním z hlavních je ‚Vysíláme Ve Stoje‘, taková rádiová verze populární show Na stojáka. Objevuje se u nás třeba Daniel Čech nebo Karel Hynek. Ve spolupráci s internetovým portálem Creative Life jsme rozjeli i „Kreativní sobotu“, kde ukazujeme, co všechno se dá vytvořit rukama.“ Oblíbeným dvouhodinovým vstupem pro slečny a dámy je „Slepičárna“ a „Praštíme do toho“ zase vypráví inspirativní příběhy obyčejných lidí. „Zde je prostor i pro spoustu projektů z Hubu. Postupně zjišťuji, kolik skvělých věcí tady ostatní dělají. A jak se říká, nejdůležitějším krokem je o svých nápadech a projektech začít mluvit.“

Zpět na všechny příběhy