Nebýt Impact Hubu, do podnikání se nepustím

První zákazníky měla dřív, než si stihla vyřídit IČ. Je jí 22 let, jmenuje se Eva Schmiedtová a rok a kousek pracuje jako hostitelka v Impact Hub Ostrava. Koho nebo co doporučuje sledovat? A jak se dá tak neuvěřitelně rychle prorazit, zvlášť v konkurenčním prostředí marketingu a Instagramu? 

Od první podnikatelské investice ke kurzu, který připravovala první klientce na míru, neuběhl ani měsíc. Na Instagramu buduje osobní brand už 3 roky, rozhodujícím milníkem pro zahájení vlastního podnikání byl ale až americký kurz pro správce sítí.

„Mluvila jsem o něm se svými kolegyněmi a zmínila se, že se v tomto ohledu snažím rozvíjet. Než jsem se nadála, komunita Impact Hubu zafungovala a přišla první propojení. Nejprve jsem dostala kontakt na Alču Válkovou z Armády spásy, která chtěla nabriefovat, jak na Instagram. A hned na to přišla další výzva na doporučení a já začala tvořit copy na web jedné větší firmě, což mě taky vždycky lákalo. No a pak jsem jednou vešla na #holkyzmarketingu a aniž bych měla jakékoli reference, získala jsem možnost připravit kurz na míru pro další firmu,” vypráví pohledná studentka VŠ. A celá přitom září. Prý čekala, že první zakázka přijde nejdřív v červnu, ale první klientku získala dřív, než se 11. ledna 2021 vůbec stihla zapsat do živnostenského rejstříku.

Členové jí dodali odvahu 

„Nebýt Impact Hubu, do podnikání se nepustím. Ani by mě to nenapadlo. Ale získala jsem tady pracovní sebevědomí a lidi kolem mě mne inspirovali. Dala jsem na intuici, přestala jsem se bát a zkusila jsem to,” říká s úsměvem. Nejprve si chtěla založit webové stránky, zkusit se naučit základy WordPressu a postupně nabídnout klientům rovnou balíček služeb. To se nestihlo. „Těchto plánů se nevzdávám, jen se teď musím věnovat klientům. Povedlo se mi už aspoň založit Instagramový profil, na kterém může každý najít užitečné tipy k této síti,” sdílí Eva. Co doporučuje dalším začínajícím? Aktivně hledat příležitosti, říct o svých službách maximu lidí, čímž zvětšíte svou síť i šance, a zároveň se nebát někoho odmítnout, pokud cítíte, že konkrétní zakázka pro vás není jako dělaná.

Které zdroje Evě pomáhají v rozvoji a na čem se učí? A koho nebo co sleduje na Instagramu ve volném čase? 

Máte také nápady na podnikání? Potřebujete zpětnou vazbu, podporu nebo zázemí k práci? Ozvěte se. 😉 

Zpět na všechny příběhy