Prosperovat v práci po všech stránkách 

Naše síť navzdory pandemii roste. Udrželi jsme coworkingový provoz i plynulý běh akceleračních programů. Z hlediska HR to byl ale stejně náročný rok jako z hlediska financí nebo opatření. Aktuálně nabíráme a máme otevřený rekordní počet pozic. Jak u nás HR situaci řešíme? 

„Některým kolegům jsme museli změnit pozici, nemohli jsme se setkávat, jak jsme byli zvyklí, a ani turbulentní změny v organizaci mnoha našich aktivit se na wellbeingu nepřidaly.. Potřebujeme se nadechnout, stejně jako spousta dalších společností stavějící na lidech. Pomůžou nám nové posily, ale také plánované celofiremní setkání během října. Říkáme mu Woodstock a sjede se nás téměř stovka,” uvádí Táňa Janáčková, HR Business Partner české sítě Impact Hub. 

Důvěra, spolupráce a zodpovědnost

Ona se sama na začátku září odstěhovala do Zlína, nicméně v HR týmu Impact Hubu zůstává a v dosavadních aktivitách bude pokračovat částečně na dálku. „Je to jeden z našich hlavních benefitů – flexibilita a svoboda práce. Nikdo nekontroluje, kde jste, s kým a proč. Fungujeme bez problémů napříč městy a na bázi důvěry. Vyžaduje to disciplínu a přijetí vlastní zodpovědnosti, ale v tomto se s kolegy velmi přirozeně motivujeme. Hodnota důvěry nás provází každý den a pro zdravé prostředí ve firmě je stejně důležitá jako upřímnost nebo výsledky,” komentuje výhody Janáčková. 

 

„Jsem v Impact Hubu přes šest let. Začínala jsem na nejjuniornější pozici, teď si užívám kreativní práci v managementu marketingu. V podstatě každý rok lehce měním pozici, vždy po dohodě všech stran, a co znamená slovo “stereotyp”, vím jen ze slovníku. Ráda říkám, že mě odsud budou muset jednou vyhodit vidlemi,” směje se jedna ze služebně nejstarších v týmu, Vesna Mrázková. 

„Každá práce má svoje – k té naší občas patří stres, nemožnost rovnoměrně rozplánovat zátěž, nutnost zvládat sezónnost či nižší kapacity některých týmů. Všechno tohle ale vyváží možnost pracovat se skvělými lidmi, navíc na smysluplných projektech. Máme jasnou vizi a misi, příležitost rozvíjet se v bezpečném prostředí a když nás omylem zamknete ve stejné místnosti, poděkujeme vám za společný čas navíc,” shrnuje s trochou nadsázky Mrázková, proč zůstává věrná právě této značce. 

„Jsem členem Impact Hubu přes 8 let a baví mě hned několik věcí. Jednak zdejší hodnoty, které jsou mi blízké, hned potom množství příležitostí, který Impact Hub nabízí často mladým a juniorním lidem, ale i hodně seniorním profíkům. A taky se mi líbí, že spolupracují tím moderním způsobem, podporou a ne kontrolou, projektově. No a rozvoj Impact Hubu jako značky je očividný. Když jsme začínali, existovalo sídlo v Praze a Ostravě, Impact Hub Brno se teprve připravovalo, dneska mají druhou pobočku v Praze, Brno je větší, dostavuje se Silo II powered by Impact Hub… A jejich programů na podporu podnikání je dnes také mnohonásobně víc. A nadto máme skvělé vztahy, takže když jsme testovali koncept Cocuma, bylo jasné, že ho otestujeme právě tady. Byl to náš úplně první profil, takže se dá říct, že na úspěchu portálu Cocuma.cz mají velký podíl – za to jim patří velký dík,” vysvětluje svou náklonnost k Impact Hubu jeho člen a ambasador, moderátor, recrutier a idea maker Petr Skondrojanis. 

Juniorní i seniorní pozice

„Právě teď hledáme lidi jak do probouzejícího se coworkingového provozu, tak pro naši inovační část. Některé pozice jsou vyloženě “remote”, jiné vyžadují přítomnost v Praze. Asi nejspecifičtější je nabídka pro scouting manažera a evaluátora. Jsme si vědomi, že spousta lidí netuší, co přesně to znamená, proto potřebujeme zkušeného seniora. Nicméně držíme se principu “hire for attitude, train for skills”, učený z nebe nespadl a neznalost akceleračního slovníku se dá rychle dohnat,” vysvětluje Janáčková, která hledá také posilu do HR týmu, recruitera, který pomůže se scoutingem kandidátů.

Doplňuje, že i když lidi z týmu pochopitelně odchází, například spolu s dokončením studia nebo pro lukrativnější nabídky z korporátní sféry, málokdy to znamená jejich úplný odchod z komunity. Někteří chodí do Impact Hubu pracovat, jiní se tady seznámili se svými budoucími kolegy, jiní se s novými projekty vrací do akceleračních programů, aby rozšířili své podnikatelské příležitosti a současně svůj network.

„Kontakty jsou jedna z věcí, které vám Impact Hub může dát na celý život, to je jisté,” zakončuje Janáčková. Více o volných místech a firemní kultuře najdete na serveru Cocuma. Na návštěvu do Impact Hubu v Praze, v Brně i Ostravě můžete zajít také v rámci coworkingového dne na zkoušku zdarma. V listopadu se pak bude otevírat Silo II powered by Impact Hub ve Zlíně – spousta nových pracovních příležitostí se tedy objeví i tam.

 

Zpět na všechny příběhy