Re.volt: Snadné parkování díky carsharingu malých elektromobilů

Kde zaparkovat ve městě i jak se vyhnout kolonám jsou otázky, které si pokládá většina řidičů. Odpověď hledali i Martin Matoušek a Pavel Kuchta. A našli ji a pojmenovali Re.volt. Re.volt jsou miniaturní elektromobily, které si snadno objednáte přes aplikaci, zaplatíte a následně i vrátíte. Cena zapůjčení je 4 Kč za minutu. Žlutá autíčka jsou nyní k dispozici pouze v Praze, ale pokud se služba uchytí, plánují i další rozšíření.

Re.volt je krokem, který přispívá k lepší mobilitě ve městech. Na první pohled jsou možná malá žlutá autíčka hlavně roztomilá, ale jejich výbava si nezadá s běžným autem. Svezou bez problémů dva pasažéry s dojezdovou vzdáleností 120 kilometrů, mají klimatizaci, topení, dotykovou obrazovku s couvací kamerou, posilovač řízení a brzd, vyhřívaná zrcátka i malý kufr. Pokud se vám autíčko vybije, dorazí za vámi servisák a baterii vám vymění za nabitou. Jsme nezávislí na nedostatečné infrastruktuře nabíjecích stanic a auto zbytečně nestojí u stojanu, když může jezdit,“ říká Pavel Kuchta. Velikost autíček také hezky řeší problém s parkováním, protože na jedno běžné parkovací místo se vejdou čtyři a můžete s nimi bez poplatku parkovat v modrých i fialových zónách.

Jak sami zakladatelé uvádějí, projekt carsharingu Re.volt vznikl v jejich ostravské „garáži“ s cílem obohatit možnosti dopravy a přijít s hravou a maximálně jednoduchou variantou. „Autíčka vás budou bavit a jejich užíváním zároveň přispějete k ochraně životního prostředí,“ dodává Pavel Kuchta. U zrodu aplikace pro sdílení stálo spojení projektů VXT a Zaparkujto. Oba prošly programem Impact Hub Challenge: Smart Cities za podpory Impact Hub Ostrava a Slovenských Elektráren a Re.volt je finální propojení dvou chytrých řešení. Celý projekt představili zakladatelé ještě před spuštěním také na akci Impact Hub MashUp. U zahájení provozu pak natáčela ČT24.

Zpět na všechny příběhy