Revoluční Chytrá bota, zná každý váš krok a pomůže vám s bolestí zad či migrénou

Pomáhájí lidem lépe chodit a běhat. Pomocí chytrých senzorů analyzují každý krok a následně vám osobní virtuální trenér radí, jak upravit došlap tak, aby to prospívalo celému tělu. Správným došlapem lze totiž předejít mnoha problémům, jako jsou nesprávné držení těla, bolesti zad a migrény nebo zranění při špatné technice běhu. Minulý rok prošli našim akceleračním programem 100 Day – Challenge a nyní vyhráli největší start-upovou soutěž v České republice – Vodafone Nápad roku. Proto vám přinášíme rozhovor s CEO Miomove Bárou Malaníkovou.


Báro, gratuluju k vítězství ve Vodafone Nápad roku. To je ohromný úspěch! Jaký z toho máš pocit?

Mám obrovskou radost, vůbec se mi nechtělo věřit, že bychom mohli vyhrát. Jsme technologický start-up, hlavně vývojáři, takže většinu peněz dáváme právě do vývoje. Na marketing nám nezbývá a vítězství nám v tomto ohledu hodně pomohlo. Taky je to pro nás obrovská dávka energie a motivace uvést produkt co nejdřív na trh. Potvrzuje se nám, že bude o naši chytrou botu zájem, a to je skvělé.

Vraťme se ještě na začátek. Jak jste přišli na to, že se chcete pustit do výroby chytré boty?

Zakladatel Dan Majc je velký sportovec, pravidelně běhá a nevyhnul se ani návštěvám fyzioterapeutů, kde zjistil, že je všechno o chodidle. Hledal aplikaci, která by mu pomohla správně našlapovat, a protože na trhu nic nenašel, rozhodl se, že si vytvoří vlastní. Ve spolupráci s Centrem Polymerních Systémů pod Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně jsme vyvinuli tlakové senzory a začal vznikat koncept chytré boty Miomove.

Zmiňovala jsi, že se chcete produkt co nejdříve uvést na trh. Jak daleko jste?

Teď se intenzivně věnujeme finálnímu doladění vývoje a nastavení sériové výroby. Zároveň hledáme investici, která by nám cestu k uvedení na trh pomohla výrazně urychlit. Do budoucna také hledáme partnera, výrobce sportovní obuvi, do které bychom celou technologii mohli integrovat.

Před soutěží Vodafone Nápad roku, jste byli u nás v Impact Hubu v akceleraci Impact Hub 100-day Challenge. Jak to zpětně hodnotíte?  

Účast v tomto programu nám otevřela oči. Když jsme do něj naskočili, nikdo nechápal, kdo jsme a co děláme. Ale řekli si, že na tom asi něco bude, a pustili nás dál. Byli jsme přesvědčení, že takovou botu bude chtít každý. Proč by taky ne, když má senzory založené na nejmodernějších nanotechnologiích a unikátní software i hardware. Co jsme neuměli, bylo komunikovat reálný přínos pro uživatele a identifikovat přesnou cílovku. Díky akceleraci a skvělým mentorům, jsme získali jiný pohled i přístup. Takže program rozhodně doporučuju všem, kteří jsou na začátku a věří, že mají skvělý projekt, jen neví, co s ním.

 

Více o Miomove naleznete na jejich webu. Pokud chcete pomoct s rozvojem svého projektu, napište na [email protected] nebo volejte na +420 776 543 044 a společně najdeme cestu.

Zpět na všechny příběhy