Jak na štěstí v roce 2017 a nezbláznit se...

… aneb dvě dobré instantní nevyžádané rady

O sváteční slovo jsme požádali toho, kdo vypadá pořád šťastně. Ostravského člena Jana Slavíčka, který v coworkingu rozdává úsměvy a nikdy si nestýská. Jak to dělá a jak si podobný mír v duši zajistit na celý příští rok?

Autor: Jan Slavíček 

 

Taky máte rádi nevyžádaná moudra, jak na štěstí? Tak tenhle odstavec je tu přímo pro vás a váš rok 2017. Kupte si nové auto, fantastický telefon, potkejte kamaráda, zajeďte si na fajn dovolenou, vydělejte hodně peněz, obklopte se lidmi, co jsou na tom hůř než vy a užijte si to. Ten další odstavec je tu pro ty, kdo to sice mají rádi instantní, ale jednoduché to nepotřebují.

Předně, zbláznit se je často to nejzajímavější, co si v životě dovolíme a blázni bývají často šťastní, tak to, prosím, vezměte v úvahu při ztotožňování se s nadpisem tohoto pamfletu. Holotropní dýchači od Standy Grófa ví, že slovo blázen neoznačuje nemocného člověka. Je to jen společenská nálepka pro toho, kdo právě prochází psychospirituální krizí. A ta se vám v životě nepřihodí každý den, ale jen když děláte něco blbě.

Jestli vás taková krize posílí a vrátí k tomu, kdo opravdu jste a pro co jste si na tenhle svět přišli, dobře pro vás. Když se na ni rozhodnete zapomenout pomocí antidepresivní pilulky, zaklepe vám na dveře o nějaký ten rok později a nejspíš to udělá beranidlem. Že byste raději takovému stavu v roce 2017 spíše předešli? Pak právě pro vás mám tu druhou, složitější instantní radu: nehledejte štěstí venku, hledejte ho uvnitř sebe samých.

Leží tam někde “v hlavě”, v oblasti vědomí sebe sama. Kdo má tuhle oblast pravidelně navštěvovanou, našel v ní po nějaké době místo zvané “Mámserád”. Jestli si na toto místo sem tam odskočíte od všedních starostí, jenom dobře.  Pokud  máte ale oblast vědomí sebe sama obehnanou bíločervenou páskou s nápisem “NEVSTUPOVAT, NEBEZPEČÍ ÚRAZU” a „Mámserád“ neznáte, nezbude vám, než hledat štěstí venku. To není problém, jsou ho tam, jak víme z první rady, spousty. Akorát si musíte koupit  nové auto, fantastický telefon, vydělat fůru peněz… …

 

Ať se vám v roce 2017 šťastně kráčí vlastním příběhem, vám upřímně

přeje Jan a s ním celý Hubí tým!


Jan Slavíček je člen Impact Hub Ostrava, kouč a „story navigator“.

Zpět na všechny příběhy