Všichni máme rádi přehled, obvzlášť pokud jde o peníze

Chtěli byste vědět, kolik vás stojí spotřeba energie ve vaší domácnosti, a to s přesností třeba i na konkrétní spotřebič?

Česká firma Synercom sídlící v Brně představila v prosinci 2016 dva produkty, které tuto problematiku kompletně zastřešují. „Přestalo nás bavit platit tolik peněz za to, abychom bydleli normálně.,” říká o projektu Tomáš Doležal. Projekt se skládá ze dvou produktů: homeAdmin a Battca.

HomeAdmin je uživatelsky přívětivé, vysoce efektivní webové rozhraní sloužící pro aktivní sledování spotřeby všech druhů energií, které tomuto chytrému správci svěříte. Jelikož se jedná o internetovou platformu, je samozřejmě spravovatelná odkudkoli, kde je k dispozici internet. Systém nabízí širokou škálu možností a nastavení na míru pro každého zákazníka.  Pro uživatele zůstává stěžejní okamžitá kontrola a výrazné snížení nákladů za energii. Vývojářům hraje do karet, že energie mají příští rok zdražovat. V rámci ostravského MashUpu se Tomáš Doležal zmínil, že pokud bydlíte v bytě, můžete díky homeAdminu ušetřit až 20 000 korun. Díky homeAdminu zjistíte, zda je vaše super-úsporná lednice opravdu tak úsporná, jak se tváří. Může vám také napovědět  , jaké energie půjdou na burze dopředu.

Battca (battery assistance to top capacity accumulation) je ekologická baterie, která zaujala celosvětový trh. Už jste o podobných eko-bateriích slyšeli?  Battca je výjimečná rychlostí dobíjení a vybíjení a hlavně svým moderním, elegantním a minimalistickým designem. Za několik vteřin z ní dostanete60 kWattů, což je ekvivalent malého auta. Dožívá se 12 let a je zcela bezpečná. Možná, že když se řekne baterie, vybaví se vám čistě technologický produkt, schovaný uvnitř objektu. Battca je spíš šperk, který se díky variabilnímu vzhledu hodí takřka kamkoliv. Můžete ji mít z kovu, skla nebo například sladěnou s podlahou ze dřeva.

Synercom prezentuje hned dvě zásadní myšlenky v praxi: zeefektivňuje zacházení s energiemi a snižuje dopad jejich čerpání na životní prostředi. Také proto byl vybrán mezi finálové projekty akceleračního programu Impact Hub Challenge:Smart Cities, který vznikl v Impact Hub Ostrava, za podpory Slovenských Elektráren.


Veronika Vališová – koordinátorka

Co jste získali akcelerací v Impact Hubu?

Díky akceleraci jsme dostali užší náhled na naše dílčí kroky, což v našem širokém pojetí Synercomu bylo nezbytností. Zároveň nás akcelerátor naváděl správným směrem a přišli jsme k pár zajímavým kontaktům.

Jak se vám v současné době daří?

Vydali jsme se na dlouhou trať a je potřeba vnímat, že věci se nezmění ze dne na den. Začít s něčím novým určitě není jednoduché. Ze začátku je vždy nadšení a naivita, později se člověk potká s realitou a neplatí, že toto setkání je vždy zcela příjemné. Procházíme neustálým vývojem a víme, že je potřeba vytrvat. Obdrželi jsme za posledního půl roku 3 nabídky pro vstup, které jsme negovali. Minimálně nás to utvrdilo v tom, že směr je správný.

Co plánujete do budoucna a čemu se teď primárně věnujete?

Plánujeme udělat druhou generaci produktu battca 02. S ohledem na vývoj energetiky toto vnímáme jako zásadní krok.


Vystoupení Tomáše Doležala na Impact Hub MashUpu, kde představil společnost Synercom.


Zpět na všechny příběhy