Holek je ve startupech pořád málo

Cílem ankety TOP ženy Česka je zviditelnit úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře. Tereza Jurečková – zakladatelka projektu Pragulic, se stala jednou z vítězek v kategorii Start-up. Ocenění získala také další finalistka našeho akceleračního programu Social Impact Award, Hana Fořtová – spoluzakladatelky projektu Frusack. Terezy jsme se zeptali na tři rychlé otázky a zhodnocení svého umístění. 

Věděla jsi o své nominaci a tušíš, mezi kolika navrženými ženami jsi vlastně uspěla?

O nominaci jsme se dozvěděli někdy kolem 11. listopadu, zrovna když jsem s kolegyněmi z týmu seděla na svatomartinské huse. Kolik nás bylo nominovaných nevím, ale vím, že nominace přišly z různých stran. Nicméně buďme upřímní, kolik holek ve startupech znáte? Když už něco děláte a děláte to relativně dobře, šance na ocenění je vysoká. Což je na jednu stranu hezké, ale znamená to, že je nás pořád ještě málo.

Existuje osoba, událost nebo jiná okolnost, bez které by ses tak daleko rozhodně nikdy nedostala?
Jde o víc faktorů, protože vše je proces a bez toho, aby si jím člověk prošel, to nejde. V každý moment je pro něj relevantní a důležité něco jiného. Kdyby to tenkrát nebyl Pragulic, bylo by to něco jiného. Samozřejmě pro mě v jeden moment byla klíčová účast v Social Impact Award, ale v další moment zase nepodstatná konverzace v hospodě nebo změny v osobním životě.

Váš projekt má společenský dopad a na trhu viditelnou značku. Po čem teď toužíš a za čím chceš jít následující rok?
S Pragulicem jsem dosáhla velké vnitřní spokojenosti, práce na projektu mě nesmírně baví a jde tak nějak sama pěkně od ruky. Přesto bych chtěla předat žezlo a věnovat se rozvoji dalších projektů. Už je mám připravené, a když je to tak jednoduché, tak proč to neudělat? Co se týká Pragulicu, právě děláme na platformě, která pomůže lidem řešit bezdomovectví v jejich okolí. Každý z nás totiž může pomáhat, stačí jen vědět jak a nebýt na to sám. Neustále taky makáme na našem webu a vrháme se do vod e-commerce.

Chcete rozšířit počet podnikavých žen? Máte nápad, startup nebo už ustálenou firmu? Dejte nám o sobě vědět, třeba se vám budou hodit naše tarify, akcelerační programy nebo kontakty v rámci celorepublikové komunity. Jo a nezapomeňte dorazit na Women Startup Competition, kam zve i Terka. Další bude 12. února 2019


Fotografii laskavě zapůjčil server BPark produkční společnosti NeoCont
Video se všemi vítězkami najdete na stránkách ankety.

 

Zpět na všechny příběhy