Knihy v oběhu aneb literární sdílení na 6 způsobů

Milujete knihy, ale už nevíte, kam s nimi? Nebo vás zajímá, jak číst zodpovědně a chránit lesy? Vybrali jsme několik platforem a služeb, které nabízejí možnosti zápůjčky, výměny, darování či prodeje a taky dobrý pocit.

Reknihy a Knihobot jsou platformy umožňující poslat knihy ve skvělém stavu dál, mít to bez starostí a zároveň na tom něco málo vydělat. Takové second handy pro knihy.

SocialReaders je „sdílená knihovna“ sloužící k půjčování knih mezi uživateli. Chcete si půjčit knihu, ale máte daleko do knihovny a rádi si  s někým o knize popovídáte?

Knihobudky: V roce 2013 vznikl neziskový projekt, který láká k výměně, půjčení či věnování knih. Momentálně je po celém česku víc než 82 knihobudek a víc než 387 pouličních knihoven. Už jste byli nakouknout, jaké poklady knihobudka skrývá?

Book Therapy je butikové knihkupectví, které vybírá ty nekvalitnější a nejzajímavější knížky z celého světa s ohledem na planetu. Snaží se limitovat veškerý odpad a tak spolupracují s Freshlabels, kterým přenechávají své krabice. Za každou prodanou knihu nechají vysadit jeden strom přes Tree Nation.

Nakladatelství Peoplecomm vydává výhradně knihy, u kterých věří, že jsou oči-otevírající, tedy že nejlépe přispějí nutným společenským změnám. Také tisknou na odpadní papír a minimálně 1 % příjmů posílají do Hnutí DUHA.

A jeden malý bonus: Knihář je moderní čtenářský deník s minimalistickým designem z ekologického papíru.

Zpět na všechny příběhy