Známe finalisty letošního ročníku Social Impact Award

Výběr projektů do letošního ročníku byl velmi náročný. Dostali jsem totiž rekordní počet přihlášek. Výběr byl o to těžší, že většina týmů a záměrů byla velmi kvalitních. Pravidla programu jsou však neúprosná, a tak po dlouhých a plamenných diskuzích vybrala porota 10 finalistů, kteří změří své síly během letní akcelerace. 

Kdo postoupil?

Projekt Ekobrko chce zabránit plastovému šílenství. Proto vyrábí brčka ze speciálních těstovin. Po použití můžete brčko lehce zkompostovat, či ještě lépe – sníst.

FjůČRproof plánuje pomáhat studentům posledních ročníků vysoké školy při hledání toho pravého zaměstnání. Pomocí sebereflexivních rozhovorů a metody Ikigai najdou jejich silné stránky a pomohou jim je rozvinout.

CrohCo – Nadační fond Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy. Pomáhají pacientům trpícím touto chorobou se s ní vyrovnat a tvoří komunitu, kde mohou tito lidé sdílet své starosti a zkušenosti s ostatními, jejichž diagnóza je stejná. Mimojiné také tvoří aplikaci IBD Fighter, která pomáhá proti této chorobě efektivněji bojovat.

No Fears mají vizi, ve které neslyšící lidé nemají žádné bariéry v komunikaci se slyšícími lidmi. Plánují vyvinout aplikaci, která bude mimo jiné překládat znakového/mluveného a mluvenou řeč v reálném čase.

Psichologie řeší problém nevychovaných psů. Podle nic spousta páníčků svému psu jednoduše nerozumí. Pes je potom nevychovaný, což stresuje nejenom majitele, ale také široké okolí. Klíč podle nich leží v tom psa řádně vychovat a najít k němu ten správný vztah. Tomu chtějí napomoct tvorbou online kurzu, který bude obsahovat ty správné informace o psí výchově výcviku. Navíc 30 % z ceny kurzu půjde na vámi vybraný útulek.

Projekt Recept na vztahy je platforma pro inspiraci, produkty a nástroje, kterými lidé mohou zlepšit svá partnerská soužití. Fungující a naplňující vztahy mají totiž dopad na celou společnost, ale zdroje informací o nich jsou často rozdrobené a povrchní. A právě to řeší další z našich finalistů.

Repetebox je vratný obal pro e-shopy vyrobený lidmi v chráněné dílně. Má za cíl zatočit s přebytečným odpadem vznikajícího při doručení každého produktu objednaného online.

ReproBooktor je audiopřehrávač pro seniory se zrakovým postižením. Díky snadnému ovládání je možné si vybrat svou oblíbenou knížku, přeskočit na poslední kapitolu či zvyšovat hlasitost. Přístroj pomáhá seniorům, kteří už nemohou číst, obnovit jejich lásku ke knihám.

Agentura Seniorem s radostí pomáhá starým lidem zapojit se zpět do pracovního procesu. Řeší tím několik různých problémů. Mezi nimi například špatnou finanční situaci seniorů, nedostatek pracovních sil na trhu práce ale také fakt, že až 25 % seniorů trpí psychickými problémy, často spojených s tím, že si nepřijdou užiteční.

Umění Lidem chce znevýhodněným lidem představit umění jako formu terapie, sebepoznání, útěchy, sdílení, řemesla, ale především se snažíme rozvinout jejich kreativní stránku. Vzniklá díla potom bude možné zakoupit na jejich e-shopu, čímž podpoříte i další organizace podobného typu.

„Na akceleraci se moc těšíme a pevně věříme, že se nám během léta podaří dosáhnout cílů, které si náš tým nastavil. Jsme moc zvědaví, co všechno se na workshopech naučíme a jak nabyté znalosti dokážeme plnohodnotně
uplatnit ve vývoji naší aplikace.”

Eva Michálková, No F-ears

Vybrané projekty nyní podstoupí letní akceleraci, při níž absolvují několik workshopů týkajících se podnikání, od finančního plánování po marketing. Také získají 2 mentory, kteří jim pomohou zaměřit se ty správné kroky, které povedou k prvním zákazníkům či funkčnímu produktu. V září potom budete moct hlasovat o nejlepší projekt v celosvětovém hlasování, ale o tom ještě určitě uslyšíte, stejně jako o spoustě výše popsaných projektů.

 

 

Zpět na všechny příběhy