Vybuduje globálně úspěšný český startup Supernova miliardovou firmu?

Získali titul druhého nejlepšího českého startupu a po návratu z prestižního akceleračního programu Y Combinator má tým Supernova Studio velké plány. Vytvořili unikátní technologii, která umožní jednoduchý převod designu do funkční mobilní aplikace, a tu dále vyvíjejí. Zeptali jsme se spoluzakladatele a našeho člena Oskara Kořistky, co je u nich nového.
A je toho požehnaně! 


Nedávno jste se vrátili s celým týmem z Ameriky, kde jste jako první český projekt bodovali v Y Combinator. Co všechno se za toho půl roku od odjezdu povedlo?

Po návratu z Y Combinator jsme se ze všeho nejdřív museli dát trošičku “dohromady”, jelikož to pro nás všechny byly asi nejtěžší čtyři měsíce v životě. Z toho důvodu jsme se také vraceli o pár dní dříve tak trochu “na tajňačku”, abychom nabrali síly (směje se). První, na co jsme se soustředili, bylo dotažení investic, které jsme v Silicon Valley vyjednali. To se nám povedlo a mohli jsme se pustit do transformace Supernovy na novou úroveň.

Za velký úspěch považujeme také nábor několika klíčových lidí, kteří nám obrovsky pomáhají s rozvojem společnosti. Prvním z nich je náš nový CPO Andy z Amsterdamu, který má na starosti rozvoj produktu a koordinuje jeho vývoj tak, aby každý věděl, co má dělat. Také jsme posílili náš marketingový tým o slečnu Myru ze Spojených států, která má skvělé zkušenosti se SaaS marketingem, což se nám velmi hodí.

Kromě umístění mezi nejlepšími českými startupy podle magazínu Forbes se sluší pogratulovat i k zisku velkých investic od Credo Ventures a Nešetřila. Co to pro vás teď znamená?

V první řadě to pro nás znamená možnost růst a investovat do vývoje produktu. Doteď se na vývoji Supernovy podílelo de facto jen zakladatelské jádro Supernovy ve složení Jirka Třečák, Artem Ufimtcev a Václav Luštěk. Jsou to sice géniové, ale ruce mají jen dvě. Momentálně máme již připravenou strategii vývoje a hledáme další geniální mozky na pozici full stack developerů, kteří by nám pomohli stát se jedničkou na trhu mobilního a v budoucnu i webového developmentu.

V loňském rozhovoru jsi s úsměvem nadhodil, že se třeba můžete jednou stát i prvním českým unicornem. Jak to jde?

K takovému titulu máme ještě daleko, musíme stát nohama na zemi. 🙂 Pravdou ale je, že Y Combinator nám ukázal cestu jak toho lze dosáhnout. Naučili jsme se přemýšlet jako v Silicon Valley a tomu jsme také přizpůsobili naši strategii. Vybudovat společnost s hodnotou miliardy dolarů je běh na dlouhou trať, ale my máme sílu i odhodlání toho dosáhnout.

Zpět na všechny příběhy