To nejlepší z 2020: 4+4+4 výběrovky

Sesbírali jsme, co vás tento rok bavilo nejvíce. 4 tipy na aplikace od našeho designového guru, 4 články, na které jsme pyšní, a 4 záznamy panelovek, které budily emoce. Ať už vás bere eko bio nebo jste spíš na praktické vychytávky, vyberete si.

4 aplikace, se kterými můžete fakt machrovat

Whimsical – Nechcete na kurz tvorby myšlenkových map, ale přesto vám to přijde jako prima cesta, jak si uspořádat myšlenky? Whimsical vám vytvoří myšlenkovou mapu dřív, než by řekl švec. A vám tak zbyde dostatek času na rozjímání.

Deseat.me – Taky vás občas překvapí, co všechno se o sobě z vyhledávače dozvíte? S Deseat.me můžete dát takovým překvapením sbohem. Pomůže vám smazat vaši digitální stopu, což se v době internetové rozhodně hodí.

Vivino – Občas bloudíte v obchodě před regálem s víny a nevíte, které vybrat? Stáhněte si Vivino. Pomůže vám vybrat to nej (ukáže vám hodnocení daného vína) a vy budete mít jistotu, že ohromíte přátele a nebude vás bolet hlava.

RunPee – Když musíš, tak musíš. I když se to nehodí. Appka RunPee vám pomůže určit, kdy je nejvíc vhodný okamžik odběhnout od rozkoukaného filmu na toaletu, abyste nepřišli o klíčové rozuzlení nebo nejvíc napínavé okamžiky.

4 články, které se povedly

Indiánky: Chceme, aby se o (ne)plodnosti mluvilo kdykoliv, třeba i při obědě – Indiánky zakladatelky byly při rozhovoru otevřené a bezprostřední. Nebojí se mluvit o (ne)plodnosti a hormonálních onemocnění a rády poradí.

Jak prezentovat online? Tady je 10 tipů Ondřeje Staňka – Kdo umí okouzlit naživo, nemusí být dobrý i v onlinu. Pokud se ale budete řídit tipy mistra Staňka, zazáříte jako vánoční hvězda nad Betlémem.

Burza odpadu CYRKL už ušetřila přes 53 tisíc tun CO2 – Cyrkl získal naše srdce i investici v hodnotě 5 miliónů korun a k tomu důvěru skoro 2000 firem. Jak to dokázal? Z odpadu dělá cennou surovinu a českou cirkulární ekonomiku pozvedl na novou úroveň.

9 důvodů, proč právě teď zkusit coworking – Co na tom coworkingu pořád všichni mají? Proč nezůstat v pohodlí domova? A je pravda, že vám může být i v nouzovém stavu dobře ve sdílených kancelářích? No to teda!

4 panelovky, které budily pozornost

Fakta a mýty o klimatu – Když pozvete blogerku, vědce a podnikatele a necháte je mluvit o ožehavém tématu klimatické krize, 90 minut pestré diskuze je jistých. Ověřené zdroje jsou k panelovce jako bonus.

Budoucnost jídla – Jak budeme produkovat jídlo za pár let? Co se bude jíst? Jak nakrmíme přelidněnou planetu a proč není všechno zodpovědné jídlo, co se třpytí? Zachraň jídlo, Scuk.cz, Surová cérka, Glopolis a Sens food u jednoho stolu.

Trendy ve zdravotnictví – Všímáme si nových hvězd na obzoru zdravotnických služeb a zajímaly nás jejich názory i příběhy. Během finále Zdravé myšlenky jsme tak nechali diskutovat zástupce projektů PrPom, zážitkových kurzů první pomoci, Terap.io, online psychologické platformy, a Indiánek, prvního českého startupu, který do hloubky řeší neplodnost v různých podobách.

Nástrahy udržitelného stravování – Taky vás zajímá, jak poznat skutečně kvalitní potraviny? A jestli kvalitní = udržitelné a naopak? Zeptali jsme se na pohled těch, kteří řeší kvalitu jídla z akademického, restauračního i zahraničního pohledu. Co jsme se dozvěděli?

Zpět na všechny příběhy